Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ngjyra rozë nuk ekziston prej Tue 13 Mar 2012, 22:17

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Eshte ngjyra e trendafilave, zogjve e shume sendeve te ndryshme – por a ka me te vertete nje ngjyre te tille, si ngjyra roze?

Sipas shkencetareve, jo, nuk ka. Roza eshte nje kombinim i te kuqes dhe vjollces, ngjyra qe ndodhin ne skajet e kunderta te spektrit. Kur ju jeni duke pare nje objekt qe eshte roze, jeni duke pare vale te vecanta drite qe reflektojne ne sy dhe jo nje ngjyre roze. Ne thelb, ngjyra roze eshte nje ngjyre e perbere – truri juaj eshte duke perkthyer driten e cila reflektohet nga objektet.

Eshte ngjyra e preferuar e vajzave te vogla ne gjithe boten, ngjyra qe perfaqeson femeroren, pranveren dhe romancen. Megjithate shkencetaret kane deklaruar se kjo ngjyre nuk ekziston. Ne fakt ekziston, por vetem ne mendjet tona.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons