Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Mamuthi mund të rikthehet në jetë prej Tue 13 Mar 2012, 21:53

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

10 mijë vjet pasi u zhduk nga faqja e Tokës, mamuthi mund të rikthehet të ecë në planetin tonë.

Autoritetet ruse nënshkruan një marrëveshje me ato koreane ditën e martë, për të transferuar nga një muze në Siberi, mbetjet e mamuthit të vetëm të gjetur të plotë, në një qendër shkencore koreanojugore, ku nëpërmjet një procesi të ndërlikuar klonimi, besohet se mund të arrihet të rikthehet në jetë mamuthi.

Laboratorët, të cilët sollën në jetë qenin e parë të klonuar në botë, do të transferojnë kodin gjenetik të një mamuthi, në vezën e një elefanti, me shpresën se eksperimenti i tyre do të funksionojë.

Është provuar më parë se qënie që rrjedhin nga e njëjta familje, si qeni me ujkun apo kali me gomarin mund të riprodhohen midis tyre dhe e njëjta gjë shpresohet të jetë e mundur edhe për mamuthin, paraardhësin e elefantit të sotëm.

”Gjëja më e vështirë është rigjenerimi i qelizave të mamuthit”, deklaroi Hëang In-Sung, njëri prej kërkuesve. “Do të jetë një punë e parealizuar kurrë më parë, por që ne besojmë se është e mundur të kryhet me sukses, pas historisë tonë të suksesshme që kemi patur me klonimin e kafshëve të ndryshme”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons