Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 “Revolucion” energjitik në Kaliforni prej Thu 08 Mar 2012, 15:27

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shteti i Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara ka vendosur të bëjë një hap avangard në politikat e tij energjitike, duke ndjekur parimin “më shumë ndricim, më pak konsumim”.

Autoritetet vendore kanë rënë dakort me dy kompani në sektorin privat të energjitikës për të zëvendësuar të gjithë ndricimin publik, rrugor, hekurudhor, në metro dhe nëpër sheshe me llampa të ashtuquajtura LED (Light Emitting Diode).

Llampat e reja, përvecse garantojnë ndricim dhe jetëgjatësi më të madhe, parashikohet të kursejnë deri në 17 milionë dollarë shpenzime energjitike.

Konsumi energjitik për ndricimin publik pritet të bjerë në 50 përqind falë teknologjisë së re, por vec kësaj pritet të reduktohet edhe emëtimi i dioksidit të karbonit në natyrë me mbi 40 përqind të sasisë aktuale që lëshohet nga termocentralet e prodhimit të energjisë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons