Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ka mjaft nga ata njerëz të cilët e kalojnë shumicën e kohës së tyre, duke parë profilin në Facebook. Madje ka nga ata që kalojnë tërë muajin pa patur asnjë punë tjetër, vetëm duke frekuentuar rrjetin e njohur shoqëror.

Por ekonomikisht, sa të vlefshme janë këto kontakte virtuale?
Shumë pak, shumë pak në të vërtetë, sipas një vlerësimi të fundit të bërë nga shtëpia e prodhimeve filmike “Picture”.

Jo më shumë se një e dhjeta e dollarit secili, e megjithatë, ajo citon se kush ka gjetur një “friend” në Facebook, ka gjetur një “thesar”.
Një rast i përfitimit konkret nga të qenit “friend” në këtë rrjet shoqëror, përmendet ai i marifetit publicitar të përdorur për filmin e titulluar "Andy X", një film për jetën e artistit Andy Warhol.

Ajo parashikon që audiencës do t’i jepet një zbritje prej 1/10 e dollarit të kostos së biletës, për çdo miqësi të ngushtë në Facebook.

Kështu, të kesh këtë film, duhet të kushtojë 6.99 dollarësh, por ju do të paguani vetëm 2.99 dollarë nëse ju keni të paktën 400 kontakte në Facebook...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons