Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kerkuestit japoneze kane publikuar shpikjen e tyre te fundit, nje arme qe detyron kedo mbi te cilin ajo perdoret, te mos flase.

Pajisja eshte bazuar ne konceptin e ‘auditory feedback’ apo reagimi i vonuar, kur perdoret mbi dike, pajisja perserit po te njejtat fjale qe jane thene por me nje vonese te vogel prej 0.2 sekondash, kjo pergjigje eshte e mjaftueshme per te ngaterruar teresisht trurin e personit qe eshte duke folur dhe duke e lene ne nje gjendje konfuzioni ku nuk mund te flase me tej.

Qe kur jane shpikur armet, njerezit i kane modifikuar ato. Disa gjuajne plumba, disa gjuajne lazera. Por kerkuesit japoneze mund te kene shpikur nje nga armet me te cuditshme e cila gjuan vale zanore duke bllokuar kedo qe tenton te flase.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons