Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një balenë gjigante e gjetur e ngordhur po shkakton habi mes njerëzve në plazhin e Linkolnshajërit në Angli, transmeton Starti njoftimin e medieve angleze.

Turma njerëzish të interesuar u mblodhën sot për të parë kafshën 10.7 metra të gjatë, e cila u gjet të dielën.

Por ata u zmbrapsën nga era e keqe që vinte nga kufoma gjigante. Balena mendohet se ka ngordhur para disa ditësh, ndërsa në pjesën e sipërme të trupit të saj kishte të çara të mëdha.

Autoritetet lokale thanë se do ta mbulojnë kërmën 30-tonëshe me rërë derisa të gjejnë mënyrën për ta zhvendosur përfundimisht nga vendi ku ndodhet.

“Kufoma po dekompozohet dhe era sa vjen e bëhet më e padurueshme”, tha një drejtues i pushtetit lokal. “Prandaj do ta mbulojmë me rërë derisa të kemi mundësi ta largojmë nga plazhi. Me shumë gjasa kjo do të ndodhë gjatë kësaj jave”.

Ekspertët besojnë se balena është përplasur me ndonjë anije dhe prej disa ditësh ka qenë e ngordhur, derisa më në fund doli në breg.

Natyralisti Toni Burges, i cili e pa nga afër balenën e ngordhur, tha: “Kur hyjnë në cekëtina, pesha e trupit që u bie mbi mushkëri ua vështirëson balenave frymëmarrjen. Është e trishtueshme të shikosh të ngordhur një krijesë kaq të madhe sa kjo”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons