Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Çfarë është Aura? prej Wed 07 Mar 2012, 22:55

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Aura është fushë elektromagnetike që rrethon trupin e njeriut (Human Energy Field - HEF) dhe çdo organizmi dhe objekti në Univers.

Fusha e Energjisë së Njeriut si një koleksion elektromagnetik i energjive të ndryshme përshkon trupin fizik të një personi. Këto grimca të energjisë janë pezulluar rreth trupit të shëndetshëm të njeriut në një fushë në formë ovale. Kjo "vezë aurike" emeton jashtë nga trupi përafërsisht 1 metër nga të gjitha anët. Ajo shtrihet mbi kokë dhe nën këmbët në tokë.

Përbërja e Aurës

Aura përbëhet nga shtatë nivele/ shtresa. Çdo njëra prej shtresave të holla që ekzistojnë rreth trupit fizik ka frekuencën e vet unike. Ato janë të ndërlidhura dhe ndikojnë në njëra-tjetren dhe në ndjenjat e personit, emocionet, të menduarit, sjelljet, si dhe shëndetin e tij. Prandaj një gjendje e çekuilibër në një prej shtresave çon në një gjendje të çekuilibër edhe në të tjerat.

Trupat aurik dhe nevoja për secilin nivel të fushave të aurës

1) Trupi fizik aurik - ndjesi fizike. Thjesht rehati fizike, kënaqësi, shëndet.

2) Trupi eterik - Emocionet në lidhje me vetën, vetë-pranimi dhe dashuria për vetën.

3) Trupi vital aurik - mendje racionale për të kuptuar një situatë të qartë, në mënyrë lineare, racionale.

4) Trupi Astral (emocional) - Marrëdhëniet me të tjerët, bashkëveprimi me miqtë dhe familjen.

5) Trupi mental i dobët - Hyjnorja në brendësi. Është i lidhur me hyjnoren për angazhimin dhe të ndjekjen e së vërtetës.

6) Trupi mental i lartë - Dashuria hyjnore dhe ekstazia shpirtërore.

7) Trupi shpirtëror (intuitiv) - mendje Hyjnore, qetësi për të qenë i lidhur me frymën hyjnore dhe për të kuptuar modelin më të madh universal.

Domethënia e ngjyrave të Aurës

E kuqja: ka të bëjë me trupin fizik. Ngjyra e thellë krijon më shumë mosmarrëveshje. Kjo tërheq apo prapëson shqetësime ose obsesione; zemërim apo mosfalje; ankth ose nervozizëm.

E kuqe e errët: paraqitet te personat realist, aktiv, të fortë, me pushtet, të orientuar.

E kuqe e turbulluar: zemërimin

E kuqe e qartë: personin e fuqishëm, energjik, konkurrues, seksual, pasionant

Ngjyra rozë e ndritshme dhe e lehtë: person i dashur, i ndjeshëm, sensual, artistik, poashtu paraqet dashurinë, pastërtinë, dhembshurinë, marrëdhënie të reja ose romantike. Mund të tregojnë edhe dëgjueshmëri të qartë.

Rozë e errët: paraqet personin e papjekur dhe të vrazhdë ose të pandershëm

Portokalli në të kuqe: Besim, fuqi krijuese

Në një gjendje të mirë, të ndritshme dhe të pastër, energjia e kuqe mund të shërbejë si një ego e shëndetshme.

Ngjyra portokalli e aurës: ka të bëjë me organet riprodhuese dhe emocionet. Ngjyra e vitalitetit, shëndetit të mirë dhe eksitimit. Shumë energji dhe forca krijuese, prodhuese, aventura, kurajoze, personi që i largohet natyrës sociale; aktualisht që po kalon në një stres.

Portokalli në të verdhë: kreativitetin, inteligjencën, detaje të orientuara, perfeksion, shkencor.

E verdha: ka të bëjë me mërzi dhe energji të jetës. Kjo është ngjyra e zgjimit, frymëzimit, zbulimit dhe veprimeve të përbashkta, kreative, të gjalla, optimiste.

E verdhë e zbehtë: ndërgjegjësim psikik dhe shpirtëror, optimizëm dhe besim në të ardhmen; emocione pozitive për ide të reja.

E verdha e ndritshme: paraqet luftën për të ruajtur pushtetin dhe kontrollin personal ose një marrëdhënie biznesi; frika e humbjes së kontrollit, prestigj, respekt ose pushtet.

E artë metalike e shndritshme: energjinë shpirtërore dhe fuqinë e aktivizuar dhe të zgjuar, një njeri të frymëzuar.

E verdhë në të kaftë: paraqet një student ose një person që ndihet i lodhur duke u përpjekur për "të humbur kohe", duke mësuar çdo gjë përnjëherë.

Ngjyra jeshile: ka të bëjë me zemrën dhe mushkëritë. Kjo është një ngjyrë shumë e rehatshme, ngjyrë e shëndetshme e natyrës. Kur shihet kjo shtresë zakonisht paraqet rritje dhe ekuilibër, dhe mbi të gjitha, diçka që çon në ndryshim. Dashurinë për njerëzit, kafshët dhe natyrën.

Ngjyra jeshile e ndritshme: Një shërues, edhe një dashuri.

Ngjyra jeshile në të verdhë: Kreativitetin me zemër, personin komunikativ.

Jeshile e mbyllët: paraqet xhelozi, pakënaqësi, ndjenja si një viktimë e botës duke fajësuar veten apo të tjerët, pasiguria në veten, mungesa e kuptimit të përgjegjësisë personale dhe ndjeshmëri ndaj kritikave.

Ngjyra e kaltër: ka të bëjë me qetësiminë, dashurinë për të ndihmuar të tjerët, personat e ndjeshëm, intuitiv.

E kaltër e lehtë: paqe, qartësi, komunikim; vërtetësi, intuitë.

Ngjyra e kaltër e ndritshme: personat depërtues; natyrë tepër shpirtërore, bujare, ata që janë në rrugë të drejtë; mundësi të reja që do të vijnë.

E kaltër e errët: paraqet frikën për të ardhmen, frikën e shprehjes; frikën për tu përballur me të vërtetën.

Lejla: ka të bëjë me syrin e tretë, vizualitetin, ndjenjat intuitive, paraqet personat e ndjeshëm e të thellë.

Ngjyra vjollcë: Kjo ngjyrë tregon fuqi psikike. Personat: intuitiv, vizionar, futurist, idealist, artistik, magjik.

Ngjyra e argjendtë: Kjo është ngjyra e bollëkut, po ashtu edhe shpirtërores dhe fizikut. E argjendta shumë e ndritshme mund të reflektojë në shumë të parave, ose humbjen e iluzioneve. Personat: e hapur ndaj ideve të reja.

Ngjyra e hirtë: frikën e tepruar, problemet e shëndetit, veçanërisht në qoftë se grupime të kësaj ngjyre janë në fusha të caktuara të trupit.

Ngjyra e artë: ngjyra e ndriçimit dhe mbrojtjes hyjnore. Ajo do të thotë se personi është duke u udhëzuar nga të mirat më të larta. Është një udhëzim hyjnor. Paraqet poashtu mbrojtje, dituri, njohuri të brendshme. Personat mendimtar dhe intuitiv.

Ngjyra e zezë: tërheq energji dhe e transformon atë. Ajo tërheq dritën dhe e konsumon atë. Zakonisht tregon mosfalje ndaj të tjerëve. Energjinë e mbledhur në një zonë të caktuar të trupit, e cila mund të çojë në probleme shëndetësore, po ashtu paraqet edhe praninë e entiteteve brenda shtresave të një personi, jetën e kaluar që dhemb; pikëllimin nga dështimet në jetë.

Ngjyra e bardhë: reflekton energji, një fushë të pastër dhe të lehtë. Shpesh përfaqëson një energji të re shpirtërore, dimensionet më të larta, pastërtinë dhe të vërtetën, cilësitë engjëllore.

E bardha e ndritshme: engjëjt janë afër, (për femra) mund të tregojë se është shtatzënë ose do të jetë së shpejti.

Pasteli - një përzierje e ndjeshme e drites dhe ngjyrës, më shumë se sa ngjyrat themelore tregon ndjeshmëri dhe një nevojë për qetësi.

Ngjyra e kaftë: pasiguri.

Si ta shohim Aurën?


Aura është një fushë tre-dimensionale e energjisë që i rrethon trupat e të gjitha qenieve të gjalla dhe të objekteve. Ajo shtrihet në të gjitha drejtimet, zakonisht në një formë eliptike rreth trupit. Sa më të shëndetshëm të jeni, aura do të jetë më e gjer.

Ishte një epokë, kur shumë njerëz ishin në gjendje të shihnin aurën. Në pikturat e udhëheqësve shpirtëror si Krishti dhe Buda, ne shpesh shohim dritë të artë rreth kokës së tyre. Ky shkëlqim nuk është gjë tjetër pos aurës së tyre. Artistët dhe piktorët e kësaj kohe ishin në gjendje ta shihnin atë, dhe kështu e riprodhonin në veprat e tyre.

Është shumë normale shikimi i aurës, dhe një nga gjërat më të lehta për ta mësuar. Me pak kohë, praktikë dhe këmbëngulje, çdokush mund të shoh aurën në një farë shkalle.

Pse ne duhet të shohim aurën? Mësimi i shikimit të aurës mund të zbulojë shumë për një person. Ngjyrat dhe intensiteti i saj mund të na tregojnë se çfarë është duke menduar personi tjetër. Aura nuk mund të jetë e falsifikuar, natyra e vërtetë e personit dhe synimet e tij bëhen të qarta.

Dikush ka thënë se atmosferë është nënshkrimi jonë shpirtëror. Sa e vërtetë! Një person me një aurë të ndritshme, të pastër është i përparuar shpirtërisht dhe një person me aurë të errët, të vrazhdë është person me synime te paqarta. Pra, nëse ne e dimë se si ta shohim e ta kuptojmë aurën, ne e dimë se cilin do ta ndihmojmë dhe cilit do t'i rrimë larg.

Gjithashtu, duke lexuar aurën është e mundur për t'i diagnostikuar disa sëmundje si edhe simptomat e para të bëhen të qarta. Nëse të gjithë mjekët do të jenë të trajnuar për të parë aurën, kjo do të ishte një ndihmë për njerëzit.

Si ta lexojmë aurën:
Përgatitja:
Gjeni një vend ku ju mund të ushtroni të pashqetësuar. Relaksoni mendjen tuaj duke marrë frymë thellë. Sigurohuni që drita në dhomën tuaj të mos jetë as shumë e ndritshme as krejtësisht e errët. Një dritë e lehtë është ideale. Është gjithashtu e rëndësishme që të keni një mendje të hapur dhe vetbesim.

Prova 1 - Shikimi i aurës rreth duarve tuaja:
Ngjyra e sfondit, kundër të cilit ju do të shihni aurën, duhet të jetë mundësisht e zezë, e bardhë apo gri.

Mbani njërën dorë para vetes dhe gishtat të përhapur. Pëllemba juaj mund të jetë e kthyer nga ju apo në anen tjetër. Merrni frymë thellë dhe relaksohuni. Tani,...vështroni dorën tuaj, por mbani përqëndrimin në sfond. Kjo është, ju nuk përqëndroheni në dorën tuaj, por ju të shikoni përtej, dhe vështroni në sfond.
Shikoni në sfond përtej dorës suaj. Në disa momente, do të shihni një mjegull të dendur rreth gishtave të dorës. Ajo do të jetë një lloj i një skuqje përreth duarve. Pastaj, ngjyra në fillim është përgjithësisht e bardhë, argjendi ose gri.
Kjo mjegull e dendur do të zhduket nëse përqëndroheni në duart tuaja, dhe ri-shfaqet në qoftë se ju përqëndroheni në sfond. Ju shumë shpejti do të mësoni për të mbajtur vëmendjen tuaj në mënyrë që ju të mund të shihni aurën për një kohë më të gjatë.

Prova 2 - Shikimi i aurës rreth trupit tuaj:
Me praktikë kjo do të jetë shumë e lehtë. Pasi ju të mësoni të shihni aurën rreth duarve, ju mund të përpiqeni të shikoni në atë të trupit tuaj. Për këtë këtë, ju duhet të qëndroni përpara një pasqyre. Ashtu si te shikimi i aurës së duarve ju duhet të keni një sfond të errët, gri ose të bardhë pas vetes.

Shikoni në pasqyrë, dhe nuk përqëndroheni në trupin tuaj. Fokusimi në sfond. Ju shumë shpejt do të shihni si fillim ngjyrën e argjendtë ose gri përreth trupin tuaj. Kjo është e ngjashme me aurën që ju shihni rreth duarve tuaja. Aura do të shfaqet dhe zhduket. Me praktikë ju do të shihni mjaft qartë dhe ajo do të qëndrojë për një kohë më të gjatë.

Prova 3: Shikimi i aurës rreth trupit të personit tjetër:
Kur ju jeni të jeni të mirë ne shikimin e aurës tuaj, ju mund të mësoni të shihni edhe aurën e njerëzve të tjerë. Procesi është i ngjashëm me shikimin e aurës tuaj, por këtë herë, nuk ju duhet ndonjë pasqyrë.

Sipas Abhishek Agarwal për personat e avancuar leximi i aurës paraqet një fakt interesant.
Ju do të shihni se aura është e përbërë nga disa shtresa. Shtresa e parë, e quajtur aura Fizike, fillon mbi sipërfaqen e lëkurës dhe ju tregon për mirëqenien fizike të personit. Shtresa e dytë, e quajtur aura mendore ju tregon për gjendjen mendore të personit. Shtresa e tretë, e quajtur aura shpirtërore ju jep informacion në lidhje me përparimin shpirtëror të subjektit. Të gjitha këto tri shtresa përputhen me njëra-tjetrën. Së bashku, ato mund të shtyhen deri në 4-5 metra nga trupi i njeriut.

Vendndodhja e ngjyrave, intensiteti, dhe hijet mund të na thonë shumë. Por kjo merr praktikë të mjaftueshme për t'i kuptuar dhe interpretuar ngjyrat. Çdo ngjyrë mund t'ju tregoj diçka. (shikoni më lart domethënien)

Konkluzioni: Mendohet se kur ne ishim foshnje, ne të gjithë mund të shihnim aura. Shumica e fëmijëve deri në 3-4 vjet shohin natyrshëm aurën. Nëse fëmija nuk e pëlqen ngjyrën e aurës se një personi, ai fillon të qajë! Nëse i pëlqen buzëqesh. Ndërsa rritemi, bota materialiste na skllavëron. Ne 'harrojmë' ta përdorim aftësinë tonë të lindur për të parë në aurë.

Në qoftë se ne duam të ri-mësohemi, ne kemi nevojë për t'i dhënë vetes pak kohë. Nuk duhet të presim që të bëhemi ekspertë brenda natës. Por me zemër! Mësimi i shikimit në aurë nuk është një mister.
Ju mund të mësoni që brenda pak minutash ta shihni atë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Çfarë është Aura? prej Wed 07 Mar 2012, 22:56

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ÇFARË ËSHTË AURA E NJERIUT?

Pranohet pothuaj nga të gjithë se çdo njeri ka një aura që, shumica e njerëzve, e perceptojnë si një masë drite që rrethon trupin tonë. Në esencë, është pikërisht ashtu, por kjo është ta shikosh shumë thjesht problemin sepse aura shtrihet shumë herë më tepër se ç'mund të mendojnë njerëzit dhe përbëhet nga shumë pjesë të ndryshme.

Në kuptimin më të gjërë, aura është çdo formë energjie që gjenerohet nga trupi dhe rezatohet larg trupit. Sot, ka pajisje me të cilat mund të shohim përbërësit e auras duke na çuar drejt të kuptuarit të ndikimeve dhe përdorimeve që ka ajo. Siç do ta shihni, aura është shumë komplekse duke qënë se përbëhet nga një sërë vibrimesh elektrike dhe elektromagnetike dhe, ndoshta, edhe nga forma të tjera rezatimesh që do të zbulohen.

Rezatimi i auras është në fakt komunikim, ashtu si edhe valët e radios, duke mbartur informacion mbi veten tonë për në hapësirën që na rrethon. Shumë dukuri të tjera mund të lidhen ose varen nga aura, pavarësisht se në pamjen e parë nuk duket se është kështu.

Shqisat normale të njeriut

Ne të gjithë kemi lindur me disa shqisa dhe pikërisht me ndihmën e tyre ne mundemi të perceptojmë botën që na rrethon. Shqisat tona janë të mjaftueshme për jetën tonë të përditshme aq sa na kanë bërë në gjëndje që të mbijetojmë si specie në mënyrë shumë të suksesshme. Por rreth nesh ekzistojnë shumë më tepër gjëra se ç'mund të zbulojnë shqisat tona normale. Dy nga shqisat tona që mund të kapin ngjarje në largësi janë sytë dhe veshët. Veshët tanë kapin vibrimet në ajër kurse sytë zbulojnë vibrimet elektromagnetike që udhëtojnë në të ashtuquajturin eter. Valët e dritës që shohim ne janë valë të energjisë elektromagnetike me frekuenca të ndryshme vibrimi (ose gjatësi të ndryshme valësh), duke na dhënë ngjyrat e ndryshme. Drita thjesht e bardhë përmban vibrime të të gjitha frekuencave që mund të veçohen duke e kaluar këtë dritë nëpër një prizëm ose një pikë shiu, duke përftuar një spektër të ngjyrave ose një ylber. Ngjyrat e kuqe kanë frekuencë më të ulët se sa ngjyrat drejt vjollcës, ku frekuencat janë më të larta.

Sytë tanë mund të shohin frekuencat që ne i quajmë dritë e dukshme, por çfarë shohim ne është vetëm një pjesë e spektrit elektromagnetik. Për të parë të gjitha frekuencat e tjera, normalisht na duhen pajisje për t'i konvertuar frekuencat e padukshme në një formë që mund ta shohim ose ta dëgjojmë. Rezatimin elektromagnetik e kemi rreth e qark nesh dhe një nga përdorimet më të zakonshme të tij janë transmetimet e sinjaleve të radios dhe të TV. Zërat dhe figura transmetohen në frekuenca shumë më të vogla se ç'mund të detektojme ne me shqisat tona normale dhe na duhet një radio ose TV për t'i konvertuar zërat dhe figurat në një formë të detektueshme nga shqisat tona. Dihet që radio dhe TV përdorin frekuenca të ndryshme.Rezatimi i trupit të njeriut

Trupi ynë rezaton një spektër të gjërë frekuencash elektromagnetike. Frekuencat më të dukshme janë ato të imazhit aktual të vet trupit, por ky imazh është vetëm reflektimi i dritës nga burime të tjera, si psh drita e diellit ose drita elektrike. Trupi i njeriut, në fakt, nuk rezaton vetë frekuenca në spektrin e dukshëm dhe kjo bëhet e qartë po të mbyllim dritën elektrike natën. Për sytë tanë, trupi zhduket. Ne shohim vetëm errësirë.

Megjithatë, trupi rezaton frekuenca të cilat ne, normalisht, nuk mund t'i shohim pa ndihmë. Disa prej frekuencave më të dobishme janë ato më poshtë ngjyrës së kuqe, zakonisht të njohura si infra të kuqe. Frekuencat infra të kuqe mund të udhëtojnë shumë kilometra dhe sot disponohen pajisje që i kapin këto frekuenca. Pajisje të tilla përdoren nga ushtria dhe policia në helikopterë për të parë njerëzit poshtë gjatë natës. Pajisje me të njëjtin parim përdorin edhe brigadat e zjarrfikseve për të detektuar njerëzit nën godinën e rrëzuar.

Nga kjo shohim se ky komponent i aurës sonë kalon lehtësisht mes për mes objekteve të ngurta dhe rezatohen në një distancë të konsiderueshme. Ne rezatojmë energji edhe në shumë frekuenca dhe forma energjie të tjera që akoma nuk janë kuptuar plotësisht. Por është pothuaj e sigurtë se këta komponentë të tjerë të aurës kanë disa prej këtyre karakteristikave.

Njohim, në thelb, të gjitha format elektrike dhe elektromagnetike të rezatimit, por ama vetëm kohët e fundit janë duke përdorur njerëzit metoda moderne për të korreluar mendimet, ndjenjat dhe eksperiencat e njerëzve me aurat e tyre. Meqënëse rezatimi zhvillohet nga proceset e trupit tonë dhe çdo individ është unik, del që aura e secilit person është e ndryshme. Por, ndryshe nga shenjat e gishtave, aura ndryshon me kohën dhe me gjendjen fizike dhe mendore të personit. Kjo teknikë krijon mundësinë e matjes së komponentëve dhe modeleve të ndryshme në aurën e një personi dhe bashkëlidhjen e tyre me gjendjen e personit. Ky shërbim ofrohet sot të paktën nga një organizatë.


Energjia magnetike

Shumë njerëz pretendojnë se janë në gjëndje të ndjejnë praninë ose të kenë aftësinë e perceptimit ekstrasensor (jashtndijimor). Natyra ekzakte e kësaj dukurie akoma nuk është e qartë. Një komunikim i tillë nuk është rezatim elektromagnetik siç e njohim ne, përndryshe ne do të kishim dëgjuar brenda kokës sonë sinjalet e radios dhe të televizionit. Ka kohë që njihet fakti se qelizat e gjalla reagojnë ndaj fushave magnetike dhe ndaj rezatimit. Shpejtësia e rritjes dhe karakteristikat e florës dhe faunës mund të influencohen nga rezatimi bërthamor (që është një rezatim elektromagnetik me frekuencë shumë të lartë). Dihet që qelizat e gjalla vetrreshtohen në një fushë magnetike. Zogjtë psh, kur udhëtojnë, përdorin fushën magnetike të Tokës për të përcaktuar drejtimin e tyre. Nga kjo del e qartë se krijesat e gjalla mund të reagojnë ndaj formave të stimulimit që më parë nuk mendohej se ishin të kapshme me shqisat tona normale. Nuk është larg mundësisë që disa njerëz kanë aftësinë e detektimit të disa komponentëve të caktuar të aurës së një personi tjetër.

Eksperimentet

Shumë nga eksperimentet e kaluara mbi dukuritë psiqike nuk janë kryer me rigorozitet shkencor dhe, prandaj, rezultatet nuk para janë besuar. Një nga vështirësitë është veçimi i informacionit të dëshiruar nga sasia e pakufi e rezatimit të padëshiruar që udhëton nëpër hapësirë. Mund ta imagjinoni vështirësinë kur kemi parasysh mijërat e burimeve të rezatimit në Tokë që mund të ndikojnë mbi rezultatet, pa llogaritur pastaj sinjalet e gjeneruara nga proceset në hapësirë.

Meqënëse disa ngjarje psiqike mund të përfshijnë forma energjie që ne akoma nuk i kuptojmë plotësisht, kjo e dyfishon vështirësinë e kryerjes së eksperimenteve objektive me këto dukuri. Për t'u besuar atyre, këto eksperimente psiqike duhen kryer në një zonë plotësisht të filtruar nga të gjitha format e rezatimit për të parandaluar rezultate të rreme që, fatkeqësisht, i bën këto eksperimente të kostueshme. Ndonëse, për momentin, dukuritë psiqike qëndrojnë akoma në fazën e pranueshmërisë shkencore, kërkimet mbi aurën e njerëzve mund të çojnë në shpjegimin e perceptimit ekstrasensor dhe efekteve të tjera psiqike që përfshijnë komunikimin.________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

3 Re: Çfarë është Aura? prej Wed 07 Mar 2012, 22:56

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si te lexojme dhe praktikojme Aurat
Përgjegjës për këtë është në fakt një pjesë e trupit tuaj astral. Duke bashkangjitur duart tuaja ju mbyllni një reth elektronik, duke e bërë trupin astral më të dukshm. Formën e trupit tuaj astral e ndjek nga afër trupin tuaj fizik. Disa njerëz kanë trupin e tyre astral mjaft të forte dhe me shkëlqim, zgjerimin 10 mm ose më tepër përtej trupit të tyre fizik. Në mënyrë tipike, 2-4 mm konsiderohet mesatare për një person i shëndoshë në Tokë. Nuk ka asgjë "paranormale" në Univers, me përjashtim të të kuptuarit tonë të kufizuar të natyrës. Ajo që ne mendojme se ne "dime" në Tokë tani është vetëm një rënie e vogël në oqeanin e Dijes.

Në të kaluarën e largët, njerëzit admironin gjërat që nuk mund të shpjegonin dhe i quanin ato "mrekullira". Shumë kohë më parë, njerëzit ishin në gjendje të shihin Aurat. Njerëzit e avancuar shpirtërore, si Buda, Krishti dhe nxënësit e tyre të menjëhershëm te pikturuar me rreth te arte ne kokat e tyre, për shkak se disa artistë në fakt mund të shihin Aurat. Në Kimberleys te Australise ne lindjen e largët ju mund të gjeni piktura prehistorike ne shpella, mijëra vjet të vjetra, që përshkruan njerëzit me reth te artë. Natyra na i dha te gjitha, ne kemi nevojë të shohim Aurat. E gjitha që kërkohet është njohuri se si të përdorin shqisat tona së bashku me përpjekjet tona të ndërgjegjshme. Nëse vendosni të mos e provoni, ju kurrë nuk do të shihni Aurat. Nga ana tjetër, kur të shihni diçka për veten tuaj, nuk do ju duhet të mbështeteni në besimin dikujt. Ju do të dini. Dhe ju mund të përdorni njohuritë tuaja për të mësuar më shumë.

Shumë njerëz të mëdhenj në të kaluarën jane ankuar se "ne kemi sy dhe nuk shohim". Më tej në këtë dokument ju do të zbuloni atë që ata të thoshin.

Çdokush mund të shohi aurat në një farë mase. Në vend qe të krijojnë një atmosferë të misterit rreth aftësive te mia te fituar rishtas, qasja ime është për të treguar të gjithë atë që sytë e tona janë në gjendje të shohin Aurat. Kur pothuajse të gjithë (duke përfshirë fëmijët) e shohin një gjë të ngjashme, unë e konsideroj këtë një pjesë e natyrës sonë dhe unë them se ajo meriton vëmendjen tonë.

Kjo faqe përmbledh përmbajtjen e ligjërimit-praktik të rregullit të parë dhe të leximit Auras mbajtur nga Dr Chalko Tom J.. . Për rezultatet më të mira që ju duhet për tu referuar në kohë pas kohe..

Çfarë është Aura?

Çdo gjë në Univers duket të jetë vetëm një dridhje. Çdo atom, çdo pjesë e një atomi, çdo elektron, çdo "grimcë"fillestare, madje edhe mendimet tona dhe vetëdija janë vetëm dridhjet harmonike. Prandaj, ne mund të përcaktojme Aurat, si një përgjigje e dridhjeve elektro-fotonike e një objekti për disa ngacmime të jashtme (të tilla si një dritë të ambientit për shembull). Ky përkufizim është i mjaftueshëm për qëllimin e leximit te Auras, duke siguruar që ne mund të tranojme veten për të parë dridhjet e Aurave.

Vetia më e rëndësishme e Aurave duhet të jetë fakti që ajo përmban informacion në lidhje objektin.

Aura rreth objekteve, jetes (njerëzve, bimëve ...) ndryshon me kalimin e kohës, ndonjëherë shumë shpejt. Aura rreth objekteve jo-jetësore (gurëve, kristaleve, ujit ...) është caktuar në thelb, por mund të ndryshohet nga synimi ynë i ndërgjegjshëm. Faktet e mësipërme janë vënë re nga shkencëtarët në Rusi, të cilët kanë qenë duke përdorur efektin Kirlian për të studiuar Aurat për 50 vitet e fundit.

Aura rreth njerëzve është e përbërë pjesërisht nga rrezatimi EM (elektromagnetike), që përfshihet nga mikrovalët, infra të kuqe (IR) në dritë UV. Mikrovala e ulët dhe frekuenca e një pjesë te spektrit me infra të kuqe të (ngrohjes trupit) duket të jetë e lidhur me nivelin e ulët të funksionimit të trupit tonë (struktura e ADN-së, metabolizmin, qarkullimin etj), ndërsa të frekuencave të larta (pjesa UV) është më e lidhur me tinguj aktivitet të percaktuar, si të menduarit, kreativiteti, qëllimet, sensi i humorit dhe emocionet.

Shkencëtarët rusë, të cilët rreth 3 dekada përpara dhe gjithë të tjerët ishin në kërkimin Aurave, kane bëre eksperimente duke sugjeruar se ADN-ja jonë mund të ndryshohet, duke ndikuar Aura e saj ne mikrovalë. UV(rrezet ultraviolet) me frekuence te larte jane pjese shumë te rëndësishme dhe interesante, por kryesisht eshte fushe e pashkelur. Dhe kjo pjesë mund të shihet me sy të lire.

Pse kemi nevojë të shohim Aurat?Ngjyrat dhe intensiteti i Aures, sidomos përreth dhe mbi kokë kanë kuptime shumë të veçanta. Shikoni Auren e dikujt dhe vërtet ju mund të shihni mendimet e personit tjetër para se të dëgjojmë të shprehurat me gojë. Nëse ato nuk pajtohen me atë që ky person është duke thënë, ju në mënyrë efektive mund të shihni një gënjeshtër ne çdo kohë. Askush nuk mund të qëndroje para jush pa u dalluar. Ne nuk mund të kemi Aura te reme. Ajo tregon natyrën tonë të vërtetë dhe qëllimet e të gjithëve.

Gjithashtu, Aura është nënshkrimi ynë shpirtëror. Kur ju shihni një person me një Aure të ndritshme, të pastër, ju mund të jeni i sigurt që personi është i mirë dhe shpirtërisht i përparuar, madje edhe nëse ai / ajo është modeste dhe jo i vetëdijshëm për këtë. Kur ju shihni një person me një Aure gri ose të errët, ju mund të jeni pothuajse te sigurt, se personi në fjalë ka qëllime të paqarta, pa marrë parasysh se sa mbresëlënës, elokuent, i arsimuar, ose I "veshur mirë" ai / ajo duket.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme për të kontrolluar Auren e ndonjë udhëheqësi fetar, "mësuesi shpirtëror", "mjeshtër" ose një "guru". Një person i tillë duhet të ketë një drite te verdhe-arte reth kokes të përcaktuar qartë. Nëse ai / ajo nuk e kanë atë, ju jeni shumë më mirë në Auren tuaj.

Per t'u bashkuar me një sekt apo fe që është e udhëhequr nga njerëz të paaftë, pa Aura te mirë është shumë e rrezikshme për ndërgjegjen tuaj. Ku është rreziku? Kur vjen koha e përdornit të vërtetë te informacionit të ruajtur në ndërgjegjen tuaj nga kjo jetë, nuk mund të ketë pothuajse asgjë te dobishme, në qoftë se ju do të përqëndroheni në jetën tuaj pas ritualeve dhe ne grupin e njerëzve të tjerë. Në rast të tillë është e nevojshme per të ri-mësuar gjithçka nga fillimi. Shumica, sektet e fesë dhe liderët politik kanë vetëm dy gjëra në mendje: paratë dhe fuqinë për të kontrolluar njerëzit. Dhe ju mund të shihni atë në Aurat e tyre.. Paramendoni ndryshimet në Tokë në qoftë se shumë njerëz mund të shohin Aurat e udhëheqësve të tyre dhe të fillojnë zgjedhjen e tyre në bazë të Auras se tyre.

Duke lexuar Aurat behet e mundur qe të diagnostikohen keqfunksionet në trup (sëmundjet) gjatë dhe para se simptomat fizike te bëhen te dukshme. Me kontrollin e vetedijshem Auras tuaj të vërtetë, ju mund të shëroni veten.

Megjithatë, shërimi i trupit fizik nuk është asgjë në krahasim me atë që te parit dhe leximi i Auras mund të bëjë për zhvillimin tonë, vetëdijen shpirtërore dhe vetëdijes se Natyrës tone.

Gjithkush ka një Aura. Por shumica e njerëzve në Tokë kanë Aura shumë të dobët dhe të shurdhër. Kjo duket të jetë një pasojë e drejtpërdrejtë e jetës së tyre materialiste duke mohuar qëndrimin dhe ndrydhur në zhvillimin e ndërgjegjes, kultivimin e frikes, zilia, xhelozia dhe emocione të tjera të ngjashme. Qëndrimi i tillë eshte Natyra e ndrydhur e tyre e vërtetë, dhe Aurat e tyre duket se jane te destinuara për t'u ndrydhur me shume .

Kur ju te mësoni për të parë Aurat, të përgatitur për një pyetje vërtet te vështirë: "A mund të më thoni se çfarë eshte Aura ime" dhe situata kur ju nuk shihni ndonjë Aura apo shihni diçka që ju nuk dëshironi të flisni për te. Një nga përgjigjet më të mira që kam gjetur është "pse ju nuk mësoni për të parë Aurat për veten tuaj? ". Dhe kjo është një nga arsyet kryesore pse kam mësuar që njerëzit të shohin aurat.

Kur njerëzit e kuptojnë se Aura e tyre është në shfaqje dhe shumë njerëz janë në gjendje për të parë atë, ata do të shikojnë se çfarë mendojnë . Dhe ata do të përpiqen për të parë dhe për të përmirësuar Aurat e tyre. Në kete proces ata do të bëhen me të mirë dhe me të mençur, duke qenë në gjendje të njohin qëllimet e njerëzve të tjerë. Sigurisht, e gjithë bota do të bëhet shumë më e mirë nëse të gjithë njerëzit mund të shohin dhe të lexojne Aurat.

Fëmijët dhe Aura

Fëmijët shumë të vegjël (deri në 5 vjeç) i shohin aurat natyrale. Foshnjat shpesh shikojne një person para tyre. Kur ata nuk e pëlqejne ngjyren e Aures mbi kokë, apo nëse kjo ngjyrë është shumë e ndryshme nga Aura e prindërve të tyre, ata bërtasin, pa marrë parasysh se sa per te qeshur personi i bën.

Fëmijët i kanë shumë më të pastra aurat dhe më të fuqishme se shumica e të rriturve, të cilët zakonisht janë të robëruar tërësisht nga bota materialiste dhe të ndrydhur natyrën e tyre duke ndjekur shembuj sipërfaqësore. Kur kam mësuar djalin tim 12 vjeçar për të parë Aurat e tij, ai më tha se kur ishte i vogël ai ishte në gjendje për të parë Aurat shumicën e kohës.

Por askush nuk ka pasur asnjë vëmendje, kështu që ai mendonte se nuk ishte e rëndësishme dhe ndoshta ishte diçka e gabuar me shikimin e tij. Ky është një skenar tipik. Per mendimin tim femijet duhet të mësojnë për të parë dhe lexuar Aurat qe në shkollë fillore. Në kete mënyrë ata kurrë nuk e humbin këtë aftësi të natyrshme .-

Sytë tanë

Me sytë tanë, ne mund te kuptojme (perceptojmë) një varg dridhjesh te frekuencave elektromagnetike (EM), dridhje që korrespondojn me gjatesi vale 0,3-0,7 mikrometra - nga e kuqeremte ne të kuqe. Një varg te përziere te dridhjeve te frekuencave qe ne perceptojmë me sytë tanë si ngjyra. Ne mund të masim këtë përzierje pikërisht nga regjistrimi i spektërit të drites, por vetëm duke përdorur instrumente të veçanta, të quajtur spektrofotometer.Ngjyra perceptohet nga sytë tanë vetëm me perceptimin tonë të pjesshm të realitetit shumë më kompleks: dridhje komplekse te drites (dhe vibrimeve të tjera). Për të shpjeguar deklaratën e mësipërme, ne do të na duhet të përcaktojme spektrin e drites dhe të shpjegojme se si ne i perceptojmë ngjyrat me sytë tanë.

Si ti shikojme Aurat: zhvillimii syrit te trete

Në një përpjekje për të parë Aurat ne duhet të:

Permiresojme ndjeshmërinë e syve tanë dhe

•Te zgjerojme diapazonin e vebrimit te perceptuar përtej dritës se dukshme.

ne mund të realizojme shikimin e aurave duke:

• Përdorur dhe trajnuar te parit tonë periferik.

• Rritur ekspozimin

• Rritur e përpunimin visual, ndjesine në tru - rritjen e komunikimit midis hemisferava te majtë dhe të djathtë te trurit

Te parit periferik

Pse duhet të përdorim te parit tonë periferik? Retina jonë (plani qendror i syrit që përmban qeliza fotosensitive) është më pak e dëmtuar ne periferi sesa në pjesën qendrore. Pjesa qendrore e retinës është vazhdimisht në përdorim, dhe gjatë viteve pëson një dëm të akumuluar nga ndriçimi i tepruar dhe / ose artificial (TV, kompjuter, etj .. dritë artificiale). Edhe ne kemi trajnuar te parit qendror per tu perdorur në mënyra të caktuara gjatë viteve.

Fëmijët e vegjël shikojne aurat shumë më lehtë, sepse vizioni i tyre qendror nuk është dëmtuar ende. Pasi ata të shkojnë në shkollë ata janë të dhënë të përdorin vizionin e tyre në një mënyrë të caktuar, dhe gradualisht ata të humbasin kete aftesi natyrore te syve të tyre.

Rritja e ekspozimit

Kur ne duam të bëjmë një foto të një skenë të errët, ne kemi nevojë për të rritur kohën e ekspozimit të filmit. Ne mund të arrijnë këtë për sytë tanë duke u përqëndruar pikërisht në një vend për një kohë (30-60 sekonda).

Kur sytë tanë janë duke lëvizur, apo skena lëviz para syve tanë, imazhet balancohen nga syri ynë. (25 korniza TV për sekondë duket një lëvizje e rrjedhshme). Kur ne përqëndrohemi në një vend, kemi rritur ndjeshmërinë tonë, sepse ne balancojme dritën prurese, dhe e akumulojme efektin e saj.

Qelizat tona fotosensitive (e kuqe e gjelbër dhe të kaltër), veprojne si sensorë dridhje, ashtu si tonet3 radio-marrësve për 3 "ngjyra" RGB(e kuqe jeshile dhe blu). Kur keni nevojë për të arritur një dridhje të madhe , të themi, një ritëm - ju mund të arrini atë duke përdorur një nxites shumë të dobët , por vazhdueshem . Perqendrohuni me sytë tuaj në një vend, që ju të arrini një efekt shumë të ngjashem: me një stimulim shumë të vogel ju mund të lëkundni gradualisht qelizat fotosensitive deri ne nje vibrim me te madh , dhe kjo rezulton në një ndjesi vizuale qe perceptohet nga truri.

Ngjyrat dhe Çiftet e Aurave

e kuqja jep Aura gurkali, gurkali jep Aura të kuqe

portokallia jep Aura blu, bluja jep Aura portokalli

e verdha jep Aura lejla, lejlaja jep Aura të verdhë

jeshilja jep Aura rozë, roza u jep Aura jeshile

Tabela e mësipërme vlen edhe për ngjyrat e ndërmjetme, për shembull, ngjyrë të verdhë-gjelbër jep një Aure roze-lejla. Vini re, se ciftet Aurike janë të ndryshme nga ciftetet e ngjyrave plotësuese, "spektri i ngjyrave" promovohet nga shkenca dhe arti në Tokë. Çdo fëmijë mund të konfirmojë se çiftet me Aurat të listuara më sipër janë të vërteta.-Nje shikim i mirë përreth do të provojë se Natyra është plot me cifte Aurike. Merrni çdo zog me ngjyrë të kuqe dhe ju mund të jeni i sigurt, se ky zog do të ketë pjesë të trupit gurkali. E njëjta gjë vlen edhe për kombinimet e blu-portokalli, të verdhë dhe i kuq-lejla-gjelbër, jo vetëm në zogj, por në peshk, flutura, lule etj. - Çdo gjë që është me ngjyra te ndritshme nga natyra. Herë pas here ju do të shihni " më të mirën" dhe ju do te ndeshni me ngjyra te perkryera te arta. A keni vënë re se shumica e luleve që rriten në pemë te rrethuara nga gjethet jeshile janë vjollcë, te kuqe (kuqeremta) apo të kuqe? Çiftet Aurike në natyrë janë shumë stimuluese, dhe shpesh shkaktojnë një ndjenjë te madhe bukurie dhe lumturie.

Ju duhet ti mësoni përmendësh dhe te dini mirë Çiftet e mësipërme Aurike. Pse? Sepse në qoftë se ju shihni një Aura te kuqe rreth dikujt në një veshje të ndritshme të gjelbër, ekziston një mundësi e fortë që ju te shihni "Aura" e një fustani, jo te një personi.

Shikoni Aurat

Ky ushtrim është hartuar për të parë Aurat për herë të parë dhe / ose praktika duke parë Aurat. Zgjedhja e kushteve të mira është e rëndësishme: jo vetëm që ju te shihni Aurat më të mira, por edhe për të fituar një besim në lidhje me atë që shihni.

1. Vendosni nje person para një sfondi të bardhe e te ndriçuar dobet. Një sfond me ngjyra do të ndryshojë ngjyren e Auras, kështu që ju duhet njohuri shtesë lidhur me ngjyrat e kombinuara. Disa kombinime të sfondit me ngjyrat e Aurave mund të shkaktojë keqinterpretime.

2. Zgjidhni një vend për të parë. Ne mes të ballit është shumë mirë. Ky është një vend i quajtur Chakra Anja ose Syri i tretë. Në disa kultura (Indi) ata vënë një shenjë në ballë. një shenjë e tille në kohët e lashta mund të thoshte ftesën për të parë Auran.

3. Shiko në këtë vend për 30 deri 60 sekonda apo më gjatë

4. Pas 30 sekondave analizoni perqark me vizionin tuaj periferik, ndërsa akoma shikoni ne te njejten pike. Vazhdimi i përqendrimit është më i rëndësishm. Rezistoini tundimit për të parë përreth. Ju duhet të shihni se sfondi pranë personit është me i ndritshm dhe ka një ngjyrë të ndryshme se sa sfondi I metejshem. Ky është perceptimi juaj per Auren. Sa më gjatë që të përqëndroheni, aq më mirë ju do të shihni atë. Mos harroni, përqendrimi në një vend rrit ndjeshmërinë tuaj duke akumuluar efektin e vibrimit te Aures arritur nga sytë tuaj.

Marrja e një pamje të një Aure.

Pas përqëndrimit per nje kohë të mjaftueshme për të parë Auren, mbyllni sytë tuaj. Për një sekonde ose dy ju do te shihni vetem Auren.. Jini të gatshëm. Per një ose dy sekonda qelizat tuaja fotosensitive do të ndalojne vibrimin dhe dërgimin e perceptimit vizual në tru. Dhe në qoftë se keni humbur gje, ju duhet të filloni të përqëndroheni përsëri. Mundohuni të eksperimentoni perseri, sesa shpejte ose ngadale ju duhet të mbyllni sytë.

Vezhgoni Aurat e nejrzve te tjere.


Më e mirë është që të shikojmë direkt në chakren e ballit (syri I tretë ose syri I mencurise, e cila është lokalizuar1.5 cm mbi hundë, në mes të syve), dhe qëllimi për të arritur gjendjen e mendjes te ngjashme me teknikën e koncentrimit te përshkruar më lart për të paktën 30-60 sekonda. Kam provuar te shikoj në chakren e fytit dhe ne chakran e zemres po me rezultate të ngjashme. Megjithatë, nëse ju do të përqëndroheni në gjoksin e dikujt duket e besdisshme që personi në fjalë është zakonisht shumë i shqetësuar në lidhje me kete shikim. Kur ju shikoni në chakran e ballit vërtet ju mund të vazhdoni bisedën qetesisht. Përsëri, ne nje sfond te ndricuar lehte, pa asnjë hije është më i miri. Me praktikë, çdo sfond i ndriçuar ne menyre të njëtrajtshme (të tilla si një qiell blu për shembull) do të mjaftojë.

Si mund te shikojme aurat tona

Të qëndrojm rreth 1.5 m para një pasqyrë me permasat e duhura. Në fillim është mirë në qoftë se sfondi pas jush është thjeshtë i bardhë dhe pa hije. Ndriçimi duhet të jetë shumë i lehte dhe uniforme jo I shkelqyshem. Ndiqni udhëzimet e mësipërme për të parë Aurat.

Praktiko për të paktën 10-15 minuta çdo ditë për të rritur ndjeshmërinë tuaj dhe të zhvilloni sytë Aurike. Mos harroni se praktika është e nevojshme për të zhvilluar sytë Aurike.


Syte aurike pas imazhit

]Një nga pyetjet më të shpeshta gjatë praktikave te mia është: "Tom, A janë sytë e mi duke luajtur me mua?" Përgjigja është jo, ju keni mësuar vetem të dëgjoni se çfarë jane ne gjendje te bejne syte tuaj. Sensorët e dritës në sytë tanë (e kuqe gjelbër dhe të kaltër) janë sensorë dridhje të cilat mbajne kujtesen. Pasojë e kujtesës është se ato mund të luhaten deri në disa sekonda pasi stimulimi pamor është ndërprerë.

Kjo memorie e stimulimit vizual perceptohet shpesh si paraqitje që mbetet. Imazhet e mepasme kanë saktësisht të njëjtën formë si imazhe origjinale. Paraqitja që mbetet e një objekti të rrethuar nga Aura e saj është më i madh se sa imazhi origjinal. Rritja e paraqitjes që mbetet e tillë është për shkak të vibrimit të një Aure dhe në fakt përfaqëson një "pamje" e një Aure. Prandaj është thelbësore që të përqëndroheni në një vend kur shikoni Aurat dhe ti rezistoni tundimit për të ndryshuar pikën e fokusimit, përndryshe një imazh i Auras mund të ngatërrohet me paraqitjen e mbetur te një objekti. /size]

[size=24]]Kuptimi i Auras dhe ngjyrat e saj /size]
[size=18] Aura është një pasqyrim i natyrës tonë të vërtetë në çdo moment. Në këtë pikë ajo është ndoshta e nevojshme për të shpjeguar se çfarë mund të thotë per "natyrën e vërtetë" dhe pse disa përpjekje per te zbuluar Auren është e domosdoshme. Shoqëria jonë duket se për të theksuar simbolet, stereotipet, zakonet, sjelljet, sjelljet sipërfaqësore, pretendimet, në vijim disa i dorëzohen vullnetit të lirë te disa "udhëheqësve". "Arsimi" tone duket të jetë i bazuar në pikëpamjet dhe shpresat e njerëzve që përpiqen për të kontrolluar turmen.

Natyra jonë e vërtetë është ajo që ka mbetur, kur ne njohim të gjitha zakonet tona, stereotipet, sjelljet siperfaqesore, pretendimet, sjellja sipërfaqësore dhe të bëhemi plotësisht të vetëdijshem, me të vërtet natyrore dhe spontane. Vini re se disa njerëz janë të bashkangjitur në mënyrë që sjelljet e tyre dhe zakonet te jene shumë te vështira, në mos te pamundura, për të zbuluar cilët janë ata ne të vërtetë. E vetmja mënyrë për të marrë një pasqyrë të menjëhershme në personalitetin e tyre duhet të jetë per te shikuar Aurat e tyre, sepse Aura tregon natyrën e tyre të vërtetë, pas çdo fasade te sjelljes sipërfaqësore.

Në përgjithësi, larmia e ngjyrave, Aura e pastër dhe e ndritshme, eshte nje person I avancuar me nje gjendje shpirterore te mire. Gjithashtu, me nje energji uniforme të shperndare në Aura,Personi eshte me I shendetshem dhe me i balancuar.

Shpërndarja e energjisë në Aura duket se ka potencialin e një mjeti te fuqishëm te mjekësise diagnostikuese, por zakonisht kërkon përdorimin e një pajisje komplekse. Qëllimi i këtij neni është që të përqëndrohemi në atë që ne lehtë mund të shohim me sytë tanë.

Aura jone rrethon tërë trupin, por interpretimi i ngjyrave më poshtë ka të bëjë me Aurat rreth kokës. Kuptimi i ngjyrave rreth kokës të paraqitura më poshtë sugjeruar në literaturë është konfirmuar nga autori. Kur ju mësoni për të parë mire Aurat, ju mund të verifikoni atë për veten tuaj, duke u përqëndruar në mendimet e caktuara duke shikuar Aurat tuaja, ose duke u thënë njerëzve se çfarë jane mendimet e tyre kur ju shikoni Aurat e tyre.

Zakonisht, njerëzit kanë një ose dy ngjyra dominuese (pikat e forta) në Aurat e tyre. Këto ngjyra (ose ciftet e Aurave te tyre) do të kete me shumë gjasa qe te jene ngjyrat e tyre të preferuara.

ngjyra është një shenjë e pushtetit dhe aftësinë e përgjithshme për të kontrolluar njerëzit. Frekuenca ndryshon shpejt,dhe ky eshte tregues I ndryshimit te mendimeve.

Kuptimi i ngjyres se pastër të Aures

(Ngjyrat e ylberit, të ndritshme, me shkëlqim, ngjyrat monokromatike)

E kuqeremte: tregon mendimet shpirtërore. E kuqeremtja nuk është një pikë e fortë në Aura. Duket vetëm si e "mjegullt" e përkohshme dhe e "flaktë", duke treguar mendimet e vërteta shpirtërore.

Blu
Ekzistence të ekuilibruar,jete të mbështetur, sistemi nervor i lehtesuar, transmitimi i forcave dhe i energjisë. Njerëzit me pika blu të fortë në Aurat e tyre janë të relaksuar, të balancuar dhe ndjehen të gatshëm për të jetuar në një shpellë dhe të mbijetojnë. Ata janë të lindur per të mbijetuar. Mendimi blu është një mendim në lidhje me lehtësimin e sistemit nervor për të arritur ekuilibrin e mendjes ose një mendim për të mbijetuar. Elektrik blu mund të pranoj ndonjë ngjyrë tjetër në Aura, kur personi është duke marrë / ose të transmetimit të informacionit në një komunikim telepatik. Për shembull Michel Desmarquet, autor i "Thiaoouba Profeci", shpesh ishte me ngjyrë blu elektrike gjatë ligjëratave të tij, sidomos kur ai u përgjigjet pyetjeve nga publiku.

Gurkal

tregon cilësinë dinamike për të qenë, personalitet me shumë energji, të aftë për të projektuar, duke ndikuar tek njerëzit e tjerë. Njerëzit me pikën Gurkali të fortë në Aurat e tyre mund të bëjnë shumë gjëra njëkohësisht dhe janë organizatorë e mirë. Ata ndjehen të mërzitur kur janë të detyruar të përqëndrohen në një gjë. Njerëzit i duan bosët me Aura Gurkali, sepse bosët të tille shpjegojnë qëllimet dhe ndikimin ne ekipin e tyre dhe jane ne gjendje te ekzekutojne kerkesat e urdhrave te tyre. Mendimi Gurkali është një mendim në lidhje me nje organizim te mire dhe ndikim tek tjerët.

Jeshile: çlodhës, energji e modifikuar, aftësi shëruese natyrale. ngritje te aftesise natyrale. Njerëzit me një pikë të gjelbër të fortë në Aurat e tyre janë natyrale. Aura e forte e gjelbër, eshte më e mirë per shëndetin. Ata gjithashtu duan kopshtarine dhe zakonisht kanë një "ane te gjelber” - çdo gjë rritet për ta. Duke qenë në një prani të një personi me një Aura të fortë dhe të gjelbër është një përvojë shumë e qetë dhe çlodhëse. Mendimet jeshile tregojne një gjendje çlodhëse.

E Verdhë

gëzim,te lire, jo-te kompulsuar, lirojne ose realizojne forcat vitale. Njerëzit të cilët kane nje shkëlqim te verdhe janë plot me gëzim të brendshëm, shumë bujare dhe nuk kane te bashkangjitur asgjë. rrethi i verdhe reth kokës: zhvillim të lartë shpirtëror. Një nënshkrim të një mësuesi shpirtëror. Mos i pranoni mësimet shpirtërore nga kushdo që nuk ka nje Aure të verdhë. Buda dhe Krishti kishin nje reth te verdhë të shtrirë deri në krahët e tyre. Sot ajo është e rrallë (në Tokë) për të gjetur një person me një aureolë të madhe se 1 inç. Rethi i verdhe duket si rezultat i chakres se ballit shumë aktive (të cilat mund të shihen ngjyra të ndezura nga shumë njerëz në seminaret). Njerëz me gjendje shpirtërore shume te larte kane stimuluar chakren e ballit ne menyre të vazhdueshme për shumë vjet, sepse ata gjithmonë kanë mendime intensive shpirtërore në mendjen e tyre. Kur kjo chaker është vënë re, kur eshte shumë aktive,kjo cift chakre duket e verdhe reth kokes se tij. Mendimi i verdhë tregon një moment gëzimi dhe kënaqësie.


Portokallia

Frymëzues. Një shenjë e fuqisë. Dhe aftësise / ose dëshira për të kontrolluar njerëzit. Kur portokallia bëhet një pikë e fortë, ajo zakonisht kontribuon në një aureolë të verdhë,e cili pastaj bëhet ari, duke treguar jo vetëm një mësues shpirtëror, por një mësues të fuqishem shpirtëror, dike të aftë për të demonstruar veten e tij / saj aftësi unike. Mendimi portokalli është një mendim në lidhje me ushtrimin e pushtetit ose një dëshirë për të kontrolluar njerëzit.

E kuqja

mendimet materialiste, mendime në lidhje me trupin fizik. Kryesisht Aura e kuqe tregon qe personi eshte I orientuar materialisht.

Pink (= purple + kuqe)

Dashuria (në një kuptim shpirtëror). Për të marrë një trëndafil të pastër, ju duhet një përzierje e purpurtë (frekuenca e lartë qe ne perceptojmë) me të kuqe ( frekuence më të ulët). Aura roze tregon se personi ka arritur një ekuilibër të përsosur mes vetëdijes shpirtërore dhe të ekzistencës materiale. Njerëzit më të përparuar kanë vetëm një drite të verdhë rreth kokës (një pikë të përhershme të fortë në Aura), por edhe një Aura te madhe rozë te zgjeruar më larg. Ngjyra rozë në Aura është mjaft e rrallë në Tokë dhe duket vetëm si një mendim I përkohshem.

Kuptimi i ngjyrave pista:

(Ngjyra më e errët ne sfond duket më shumë si një tym se një shkëlqim)

Kafe: i e pavendosur, joatraktuese, materialiste, gjendje shpirtërore negative.

Gri: mendime të errëta, mendime te dëshpëruara, qëllime te paqarta, prania e një ane te errët të personalitetit.

Squfurit (ngjyra e një mustardë): dhimbje ose mungese lehtesie,i zemeruar

E bardha: sëmundje të rëndë, nxitje artificiale (droga). Pse ngjyrë e bardhë në Aura tregon probleme? Ngjyra e bardhë është si një zhurmë, më tepër se një grup të tingujve harmonik (ngjyra monokromatike). Është e pamundur "një mendje",qe nje zhurmë orkestre të luajë muzikë harmonike, pra Aura e bardhë tregon mungesën e harmonisë në trupin dhe mendjen. Natyrës, të cilat ne jemi e njëjta pjesë harmonike. Kjo harmoni vjen në "tinguj" te vecante, dridhje ose harmoni, përshkruar pjesërisht nga fizika moderne kuantike.

Disa orë para vdekjes, Aura bëhet e bardhë, dhe në masë të madhe rritet në intensitet. Për këtë arsye në shumicën e kulturave "vdekja" është përshkruar në të bardhë (jo i zi), sepse në të kaluarën, njerëzit vërtet mund te shihnin një Aura të bardhë para vdekjes. Duket se paraardhësit tanë e dinin shumë më tepër se ne dhe ne jemi të përgatitur të pranojnë.

Amplifikimi i dridhjeve te Aures tuaj dhe bio-energjisë

Gjëra të cilat mund të plotësojne Auren tuaj janë:

1. Meditim (pastrimi I mendjes tuaj nga çdo mendim)

2. Ushtrim përqendrimi me kryq

3.ndiqni Auren tuaj ne ndryshim me mjedisin

Ndeshja e Aures tuaj me mjedisin

Kur ndeshen vibrimet e frekuencave (spektri) të saj që ne kemi natyrisht te emetuara ne trupin tonë dhe mendjen tone ne duhet qe të krijojme kushte qe të përjetojnë një gjendje të harmonisë që është mjaft unike. Efekti mund të krahasohet me "tingujt" e një instrumenti muzikor.Te pa akorduar, të gjithë ju mund të bëni shume zhurme me instrumentin tuaj, më tepër se një muzikë harmonike. Në thelb ekzistojnë 3 teknika qe të përputhet Aura juaj me rethanat:

1. Ndiqni pikat tuaj te forta. Kur ne mësojmë se cilat janë "pikat e forta" (ngjyra dominante) në Aurat tona ne mund të përpiqemi që të shkojne Aurat tona me mjedisin dhe me robat tona. Re-dekoruar shtëpinë tonë për të arritur një ndjekje të mirë qe të rezultojë në një nxitje pozitive për psikologjinë tonë dhe do të ndihmojë për të promovuar mirëqenien tonë në shumë aspekte. Sipas kesaj Natyra ka për të na stimuluar ne, ne duhet të përdorim ciftet Aurike te ngjyrave duke synuar për një harmoni të tillë. Për shembull, nëse Aura juaj është kryesisht e gjelbër, ju duhet të përdorni jeshile, si dhe ne ngjyre trëndafili të lehte.

2. Përputhja e frekuences se mendimeve tona me mjedisin. Frekuenca e mendimeve eshte përshkruar në seksioni që ka të bëjnë me kuptimin e ngjyrave në Aura. Për shembull, nëse ju mendoni ne rethana relaksuese ne mendjen tuaj (një mendim blu) rrethinat blu do të plotësojne mendimin tuaj. Vini re, se kur ju vini nga shtëpia në mëngjes dhe qielli është krejtësisht blu - ju ndjeheni të relaksuar para se ju të gjeni kohë për të menduar për ndonjë gjë tjetër. Kjo është për shkak se çdo mendim në drejtim të relaksuar te mendjes është ndihmuar nga dridhjet blu të qiellit. Kur qielli është gri, ju keni mendime të dëshpëruara para se të vëreni atë. Vini re se blu xhinse jane të modës dhe jane shumë popullore, sepse ato na ndihmojn në arritjen e një mendje të relaksuar. Duke u përpjekur për të perdorur xhinse kafe mund të jetë mjaft e padobishme.

3. Përputhje për shpërndarjen e frekuencave përgjatë trupit. Kjo duhet të jetë nje stimulim Ultimativ Natyror, por kërkon rrobat e projektuara posaçërisht për të tilla si Shirt Chakra. Rezultatet duhet të jenë mjaft te ngjashme me veprimin e akupunkturës, por në vend të gjilpërave vendosni grupin e16 ngjyrave kryesore per te përdorur. Disa përmirësime spektakolare në fushën e bio-energjise se(Aurave) njerëzore janë konstatuar brenda nje minute.

Në çdo rast, përdorimi i pastrimit te Aurave, ngjyrat monokromatike (ylberit)duken te domosdoshme. Ato mund të jenë të holla dhe delikate, por ato duhet të përmbajne një "ylber" te dukshëm të pastër me vibrimet harmonike.

Majtas: Përmirësimi në fushën e njeriut Bioenergjia pas pak minutash të stimulimit ngjyrave bioresonante. Rindërtimin e përbërjes se fushës Bioenergjike njerëzore duke përdorur metodën e Korotko...Aura te ndrydhura

Gjëra të cilat duket se jane reduktuar, ose do te shtrembërojnë bio-energjinë tuaj (Aura) janë:• Frika, stresi, ankthi, urrejtja, zilia, xhelozia ose çdo mendim tjetër negativ apo ndjenjë

• Krizës fizike në trupin tuaj - sëmundje, nxitjen artificiale (droga), etj. Këto mund të tregojnë një rritje të përkohshme në madhësinë Aures - ky efekt është i ngjashëm me efektin e trupit tuaj ngritjen e temperaturës gjatë sëmundjes. Ju duhet të mësoni për të lexuar Aurat për të diagnostikuar një krizë të tillë. Më shumë gjasa Aura të tilla të ngritura do të jene te bardha.

• Veshjet ,ambjenti dhe Aura juaj.Trupi astral.Shpesh, trupi astral është i gabuar për auran. Trupi Astral është më i rëndësishm, eshte një pjesë e përjetshme prej nesh, sepse vetëdija jonë është e mishëruar në të.nese dridhja e aures ndalon, kur trupi tonë fizik vdes. Trupi astral është i përjetshëm: hapësirë e jetës së saj është rreth 10e22 vjet, e cila i afrohet jetës së Universe (ajo është e qete nder kohë). Trupi astral është një masë elektronike qe përmban rreth 4e21 (4,000,000,000,000,000,000,000) elektrone..


Fizikantet akoma janë duke zbuluar, se elektronet në trupin tonë astral kanë kapacitet të madh te kujtesës, dhe ata në të vërtetë përmbajnë informacionin dhe inteligjencën që kontrollon të gjitha funksionet e mendjes sonë dhe të trupit tone, duke përfshirë të gjitha proceset e shërimit. Ky organ astral është në fakt i vërtet "Ne". Duke përdorur një zhargon kompjuterik, trupat tonë fizik jane hardware, të pajisur me sensorë, impiante, marrës, dhe trupi astral elektronik përmban software, kujtesë, të dhënat e magazinimit si dhe vetëdijes dhe vullnetit të lirë të operatorit,per të vendosur se çfarë eshte për të bërë.Është e mundur që trupat tanë fizikë janë të papërsosur, apo të jene të sëmurë, thjesht sepse ne nuk kemi zhvilluar ende ndërgjegjen tonë për të ndërtuar dhe kontrollin e tyre të mirë. Qëllimi përfundimtar është që të jetë në gjendje të vetëdijshme per te kontrolluar veprimtarinë e çdo qelizë në trupin tonë dhe në veçanti për rigjenerimin (rinovimin). Nëse ne mund të arrijmë këtë, ne do të jemi përgjithmonë te rinj dhe kjo do të jetë tek ne, kur dhe si ne duam të ndryshojmë trupat tanë fizikë. Gjithashtu ne do të kemi një liri të plotë për jetë ose në trup fizik (të nevojshme si një mjet në qoftë se ju dëshironi të ndihmoni të tjerët), apo të bashkoheni me Burimin e ndërgjegjes, duke qëndruar në trupin tuaj astral. Imagjinoni gëzimin dhe lumturinë qe ne mund të kemi atëherë. Kjo nuk është një ëndërr. Ky është realiteti.

Nuk janë vetëm 2 gjëra që mund të dëmtojë informacionin e ruajtur në trupin tonë astral dhe na lëndojnë pasjetes shumë që do të vije: droga dhe zhurmat e medha.

Eksperiment për të parë vet trupin tuaj astral

Bëni dy gishtat tuaj tregues gati te prekin njëri-tjetrin, mundësisht perballe një sfondi të errët, Sfondi i erret është me i mire. Shikoni në mes të gishtërinjve dhe rreth tyre dhe vini re, se sfondi afër me gishtat është i ndritshem. Një shkëlqim kaltërosh transparent dhe pak ndritshëm

Përgaditi:

A Bogdani


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

4 Re: Çfarë është Aura? prej Mon 23 Sep 2013, 08:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ÇFARË ËSHTË AURA E NJERIUT?Ne të gjithë kemi lindur me disa shqisa dhe pikërisht me ndihmën e tyre ne mundemi të perceptojmë botën që na rrethon. Shqisat tona janë të mjaftueshme për jetën tonë të përditshme aq sa na kanë bërë në gjendje që të mbijetojmë si specie në mënyrë shumë të suksesshme.

Pranohet pothuaj nga të gjithë se çdo njeri ka një aura që, shumica e njerëzve, e perceptojnë si një masë drite që rrethon trupin tonë. Në esencë, është pikërisht ashtu, por kjo është ta shikosh shumë thjesht problemin sepse aura shtrihet shumë herë më tepër se ç'mund të mendojnë njerëzit dhe përbëhet nga shumë pjesë të ndryshme.

Në kuptimin më të gjerë, aura është çdo formë energjie që gjenerohet nga trupi dhe rrezatohet larg trupit. Sot, ka pajisje me të cilat mund të shohim përbërësit e auras duke na çuar drejt të kuptuarit të ndikimeve dhe përdorimeve që ka ajo. Siç do ta shihni, aura është shumë komplekse duke qënë se përbëhet nga një sërë vibrimesh elektrike dhe elektromagnetike dhe, ndoshta, edhe nga forma të tjera rrezatimesh që do të zbulohen.

Rrezatimi i auras është në fakt komunikim, ashtu si edhe valët e radios, duke mbartur informacion mbi veten tonë për në hapësirën që na rrethon. Shumë dukuri të tjera mund të lidhen ose varen nga aura, pavarësisht se në pamjen e parë nuk duket se është kështu.Shqisat normale të njeriutNe të gjithë kemi lindur me disa shqisa dhe pikërisht me ndihmën e tyre ne mundemi të perceptojmë botën që na rrethon. Shqisat tona janë të mjaftueshme për jetën tonë të përditshme aq sa na kanë bërë në gjendje që të mbijetojmë si specie në mënyrë shumë të suksesshme. Por rreth nesh ekzistojnë shumë më tepër gjëra se ç'mund të zbulojnë shqisat tona normale. Dy nga shqisat tona që mund të kapin ngjarje në largësi janë sytë dhe veshët. Veshët tanë kapin vibrimet në ajër kurse sytë zbulojnë vibrimet elektromagnetike që udhëtojnë në të ashtuquajturin eter. Valët e dritës që shohim ne janë valë të energjisë elektromagnetike me frekuenca të ndryshme vibrimi (ose gjatësi të ndryshme valësh), duke na dhënë ngjyrat e ndryshme. Drita thjesht e bardhë përmban vibrime të të gjitha frekuencave që mund të veçohen duke e kaluar këtë dritë nëpër një prizëm ose një pikë shiu, duke përftuar një spektër të ngjyrave ose një ylber. Ngjyrat e kuqe kanë frekuencë më të ulët se sa ngjyrat drejt vjollcës, ku frekuencat janë më të larta.

Sytë tanë mund të shohin frekuencat që ne i quajmë dritë e dukshme, por çfarë shohim ne është vetëm një pjesë e spektrit elektromagnetik. Për të parë të gjitha frekuencat e tjera, normalisht na duhen pajisje për t'i konvertuar frekuencat e padukshme në një formë që mund ta shohim ose ta dëgjojmë. Rezatimin elektromagnetik e kemi rreth e qark nesh dhe një nga përdorimet më të zakonshme të tij janë transmetimet e sinjaleve të radios dhe të TV. Zërat dhe figura transmetohen në frekuenca shumë më të vogla se ç'mund të detektojme ne me shqisat tona normale dhe na duhet një radio ose TV për t'i konvertuar zërat dhe figurat në një formë të detektueshme nga shqisat tona. Dihet që radio dhe TV përdorin frekuenca të ndryshme.Rrezatimi i trupit të njeriutTrupi ynë rrezaton një spektër të gjërë frekuencash elektromagnetike. Frekuencat më të dukshme janë ato të imazhit aktual të vet trupit, por ky imazh është vetëm reflektimi i dritës nga burime të tjera, si psh drita e diellit ose drita elektrike. Trupi i njeriut, në fakt, nuk rrezaton vetë frekuenca në spektrin e dukshëm dhe kjo bëhet e qartë po të mbyllim dritën elektrike natën. Për sytë tanë, trupi zhduket. Ne shohim vetëm errësirë.

Megjithatë, trupi rrezaton frekuenca të cilat ne, normalisht, nuk mund t'i shohim pa ndihmë. Disa prej frekuencave më të dobishme janë ato më poshtë ngjyrës së kuqe, zakonisht të njohura si infra të kuqe. Frekuencat infra të kuqe mund të udhëtojnë shumë kilometra dhe sot disponohen pajisje që i kapin këto frekuenca. Pajisje të tilla përdoren nga ushtria dhe policia në helikopterë për të parë njerëzit poshtë gjatë natës. Pajisje me të njëjtin parim përdorin edhe brigadat e zjarrfikëseve për të detektuar njerëzit nën godinën e rrëzuar.

Nga kjo shohim se ky komponent i aurës sonë kalon lehtësisht mes për mes objekteve të ngurta dhe rrezatohen në një distancë të konsiderueshme. Ne rezatojmë energji edhe në shumë frekuenca dhe forma energjie të tjera që akoma nuk janë kuptuar plotësisht. Por është pothuaj e sigurt se këta komponentë të tjerë të aurës kanë disa prej këtyre karakteristikave.
Njohim, në thelb, të gjitha format elektrike dhe elektromagnetike të rrezatimit, por ama vetëm kohët e fundit janë duke përdorur njerëzit metoda moderne për të korreluar mendimet, ndjenjat dhe eksperiencat e njerëzve me aurat e tyre. Meqënëse rrezatimi zhvillohet nga proceset e trupit tonë dhe çdo individ është unik, del që aura e secilit person është e ndryshme. Por, ndryshe nga shenjat e gishtave, aura ndryshon me kohën dhe me gjendjen fizike dhe mendore të personit. Kjo teknikë krijon mundësinë e matjes së komponentëve dhe modeleve të ndryshme në aurën e një personi dhe bashkëlidhjen e tyre me gjendjen e personit. Ky shërbim ofrohet sot të paktën nga një organizatë.


Energjia magnetikeShumë njerëz pretendojnë se janë në gjëndje të ndjejnë praninë ose të kenë aftësinë e perceptimit ekstrasensor (jashtndijimor). Natyra ekzakte e kësaj dukurie akoma nuk është e qartë. Një komunikim i tillë nuk është rrezatim elektromagnetik siç e njohim ne, përndryshe ne do të kishim dëgjuar brenda kokës sonë sinjalet e radios dhe të televizionit. Ka kohë që njihet fakti se qelizat e gjalla reagojnë ndaj fushave magnetike dhe ndaj rrezatimit. Shpejtësia e rritjes dhe karakteristikat e florës dhe faunës mund të influencohen nga rrezatimi bërthamor (që është një rrezatim elektromagnetik me frekuencë shumë të lartë). Dihet që qelizat e gjalla vetrreshtohen në një fushë magnetike. Zogjtë psh, kur udhëtojnë, përdorin fushën magnetike të Tokës për të përcaktuar drejtimin e tyre. Nga kjo del e qartë se krijesat e gjalla mund të reagojnë ndaj formave të stimulimit që më parë nuk mendohej se ishin të kapshme me shqisat tona normale. Nuk është larg mundësisë që disa njerëz kanë aftësinë e detektimit të disa komponentëve të caktuar të aurës së një personi tjetër.Eksperimentet
Shumë nga eksperimentet e kaluara mbi dukuritë psiqike nuk janë kryer me rigorozitet shkencor dhe, prandaj, rezultatet nuk para janë besuar. Një nga vështirësitë është veçimi i informacionit të dëshiruar nga sasia e pakufi e rrezatimit të padëshiruar që udhëton nëpër hapësirë. Mund ta imagjinoni vështirësinë kur kemi parasysh mijërat e burimeve të rrezatimit në Tokë që mund të ndikojnë mbi rezultatet, pa llogaritur pastaj sinjalet e gjeneruara nga proceset në hapësirë.

Meqënëse disa ngjarje psiqike mund të përfshijnë forma energjie që ne akoma nuk i kuptojmë plotësisht, kjo e dyfishon vështirësinë e kryerjes së eksperimenteve objektive me këto dukuri. Për t'u besuar atyre, këto eksperimente psiqike duhen kryer në një zonë plotësisht të filtruar nga të gjitha format e rezatimit për të parandaluar rezultate të rreme që, fatkeqësisht, i bën këto eksperimente të kostueshme. Ndonëse, për momentin, dukuritë psiqike qëndrojnë akoma në fazën e pranueshmërisë shkencore, kërkimet mbi aurën e njerëzve mund të çojnë në shpjegimin e perceptimit ekstrasensor dhe efekteve të tjera psiqike që përfshijnë komunikimin.Nga libri "Bota drejt barbarizmit dhe Profetët"________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons