Forumi Kuq E Zi
Medjugorje Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Medjugorje Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Medjugorje Empty Medjugorje prej Wed 01 Jun 2011, 19:10

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Medjugorje nje fshat i vogel ne Bosnje-Herzegovine me rreth 2500 banore.Eshte bere shume i famshem per disa ngjarje misterioze dhe te mbinatyrshme, qe dhe vet shkenca i quan fenomene te pashpjegushme.

Por çfear ndodhi ne te vertet dhe çfare ndodh akoma...!!!!
me 24 qershor 1981 Mirijana Dragiçeviç,Marija Pavloviç,Vicka Ivankoviç, Ivan Dragiçeviç, Jakov Colo,dhe Ivanka Ivankoviç 6 femij nga mosha 10 --- 16 vjeç po ruanin delet ne nji koder afer fshatit rreth ores 17:30 pan nji grua me nji foshnje ne dor, duke ju ber me dor qe te afrohen por ato nga friga iken me vrap neper shtepija te tmerrsum nga friga.

Diten e nesrme vajten prap aty te kodra dhe gruja qe ishte shfaqur, nje dite me pare erdhi prap aty, femijet e pyten kush je ti?? ajo tha jam MBRETERESHA E PAQES ( ZOJA ).

Qe nga ajo dite e deri sod pra kane kaluar 30 vjet, 3 nga keto femij ( sod te rritur dhe familjar ) e shofin per dite, dhe flasin, marrin mesazhe per te githe njerzimin dy here ne muj. 3 tjeret 1 here ne vit.

Medjugorje vizitohet nga mbi 2 milion turista ne vjet, nga e gjith bota pa dallime fejet.

Aty kan ndodh dhe ndhodhin akoma sod fenomene te pa shpjegushme si p.sh rrotullimi i diellit me shpejtesi, ose dielli si drita fik e ndez çdo dite rreth 15--30 minuta ose prezenca e ZOJES para mijera njerzve.

Aty jane sheruar me mijera njerez nga semundje te pasherushme
Medjugorje eshte nje vend qe nuk ka lidhje vetem me kishen por me te gjith njerzimin.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Medjugorje Empty Re: Medjugorje prej Thu 26 Sep 2013, 07:13

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons