Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Françeska rri e diferencuar nga banoret e tjere me Arberin dhe fillon te flase me te ne lidhje me Ermalin. Ajo tregon se per syte e njerezve mund te duket sikur ajo e pelqen dhe i shkon nga mbrapa Ermalit, por ne fakt nuk eshte keshtu, sipas Françeskes.Ajo thote se ai eshte i famshem dhe per kete arsye ajo e ka pasur qellim te vetin qe kur te hynte ne shtepi, te lidhej me te. “Me dukej tip menefrego dhe doja ta beja per vete”. Ajo tregon se ka fjetur ne nje krevat me te, por nuk ka ndodhur asgje me shume sesa kaq. Françeska thote se Ermali eshte djale shume i formuar dhe i ka te gjitha. Nderkohe, Arberi perfiton ta pyese se ç’nenkupton ajo me ‘te gjitha’”. “Ka nje shkolle, eshte i zgjuar, eshte djale i mire, gatuan”, shprehet Françeska. Ajo shton se nje pjese e karakterit te tij nuk i pelqen, por gjithsesi ajo eshte sjelle mire me te, ne krahasim me djemte e tjere. Ajo thote se pavaresisht te gjithave, asaj nuk i pelqen tipi i tij dhe kete gje ia ka thene edhe ne sy. “Me pelqente, por nuk me pelqen me”, shprehet ajo per Ermalin.Françeska tregon për lidhjen e fundit: “I dashuri është në burg”Françeska tregon se ka pasur lidhje të cilat nuk ia kanë vlejtur, por që e kanë bërë më të fortë, por lidhjen e fundit e tregon si një lidhje me baza të forta. “Sapo krijova një lidhje të tillë, ai u fut në burg”, shprehet ajo.
Françeska thotë se njerëzit e paragjykojnë, duke menduar se ajo pëlqen që të lidhet me meshkuj që kanë lek, por në fakt nuk është ashtu.Ajo thotë se Arbëri është personi i vetëm, të cilit ajo ia ka treguar gjithë këto gjëra.“A e vlerëson një njeri kur të do?”, e pyet Arbëri, ndërsa Françeska thotë se atë dashuri mund t’ia kthejë shumëfish një njeriu të tillë.Françeska tregon se ka shkuar dhe e ka takuar në burg ish-të dashurin e saj, duke i çuar ushqime dhe cigare, për të cilat ai kishte nevojë dhe këtë e ka bërë sepse e ka dashur. Ajo tregon se kjo lidhje ka zgjatur 6 muaj, por ajo është ndier e plotësuar. Ajo tregon se ai ka 4 muaj që është në burg, por tani është e detyruar që ta lërë e të mos e konsiderojë veten të lidhur me të. “Mendon se duke u lidhur me Ermalin, mund ta harrosh më lehtë?”, e pyet Arbëri, ndërsa Françeska flet me siguri se nuk mund ta harrojë nga një lidhje e tillë.Françeska: “Më pandehin për naive, por s’më kanë njohur”, lidhjen e pare e kam pasur ne moshen 14 vjecare.Biseda midis Françeskës dhe Arbërit vazhdon akoma. Ajo flet për lidhjet që mund të krijohen brenda në shtëpi dhe thotë se nuk mund të ketë shumë ndjenjë brenda tyre, për vetë faktin se të gjithë janë duke bërë lojën e tyre. “Këtu asgjë nuk është reale sepse përpiqen gjatë gjithë kohës që të të sulmojnë”, shprehet Françeska.Françeska flet për veten, duke thënë se të gjithë banorët mendojnë se ajo është naive, për vetë faktin se është më e vogla brenda shtëpisë, por në fakt ajo do të përdorë edhe strategji, për ata që e meritojnë, sipas saj.Arbëri e pyet se çfarë mendimi ka për të me aq sa e njeh dhe Françeska përgjigjet, duke thënë se mendon që ai është tip inteligjent, ka zemër të mirë, por ajo që është më e rëndësishmja, ai është më mëntalitet ndryshe dhe se kjo gjë asaj i pëlqen.Arbëri është kurioz të dijë se sa lidhje ka pasur Françeska, por Françeska refuzon të përgjigjet sepse mendon se prindërit e saj do të jenë ende zgjuar dhe mund ta dëgjojnë, ndërkohë që ajo tregon. Françeska tregon me zë të ulët se lidhja e parë për të ka qenë kur ajo ka qenë 14 vjeç, ndërsa ish i dashuri i saj, 16 vjeç.
TCH

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
a ce paska dasht tdashurin ti mi...po e ai qeka budall se tjem un te daj nvend


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons