Forumi Kuq E Zi
Fotografohet bufi i rrallë, kujtohej i zhdukur që nga vitet ’60 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fotografohet bufi i rrallë, kujtohej i zhdukur që nga vitet ’60 Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Fotografohet bufi i rrallë, kujtohej i zhdukur që nga vitet ’60 Fotografohet-bufi-i-rralle-kujtohej-i-zhdukur-qe-nga-vitet-60
Studiuesit besonin se kjo specie ishte zhdukur. Ishin shfaqur vetëm katër të tillë në 1937 dhe një në vitin 2002, më pas asnjë shenjë.
Megjithatë, bufi i rrallë me emrin Lori, i gjatë 15-25 centimetër është gjallë dhe në gjendje të mirë.
Gjitari ne sytë e ndritshëm dhe të gjerë, që habitatin e tij natyral e ka në pyjet tropikale të Indisë jugore dhe Sri Lanka, ishte fotografuar nga një ekip shkencëtarësh i Shoqërisë Zoologjike të Londrës, të cilët ishin të përfshirë në një kërkim.
Sipas ekipit të ekspertëve, ekzemplarët e tillë si Lori, mund të jenë në më pak se 60 në mbarë botën.
r.b/NOA


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
qeka buf simpatik


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons