Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

“Babi, pse më gënjeve për sëmundjen time?”

Kur djali i tyre 8- vjeçar u diagnostikua më një sëmundje vdekjeprurëse, britanikët Domenic dhe Caroline Stacey menduan se do ishte më mirë që ta mbanin larg tij lajmin tragjik.

Por ata nuk e njihnin natyrën ngulmuese të djaloshit. Ai kërkoi për sëmundjen e quajtur ‘këmbët e lodhura’ në Google dhe zbuloi të vërtetën.

Lil Dom, siç e ka pseudonimin, më pas u përball me prindërit e tij dhe i pyeti ata pse nuk i kishin treguar për sëmundjen.

Sëmundja e rrallë sjell degjenerimin e muskujve dhe vdekjen. Mesatarja e jetës tek këta të sëmurë është 25 vjeç.

“Ai erdhi tek unë dhe më pyeti pse e kisha gënjyer,” thotë babai. “Ne u ulëm dhe i shpjegova gjithçka. Ishte një nga bisedat më të vështira që kam pasur ndonjëherë. Që prej atëherë ai ka kaluar disa makthe dhe na thërret gjithmonë ta përkëdhelim”.

“Njëherë më pyeti nëse do kishte një kurë për sëmundjen e tij. Nuk e dija si t’i përgjigjesha”.

Çifti ka edhe dy vajza.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons