Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

21-vjeçarja vuan nga nje semundje shume e rralle, Kleine-Levin, e cila karakterizohet nga periudha te gjata gjumi, i cili… mund te zgjase deri dhe ne nje muaj.
Lily Clarke, shpeshhere zgjohet vetem per te ngrene dhe per te pire uje, e me pas i rikthehet gjumit te rend.
Por si ndodhi?
Ajo u semur papritur kur ishte 17-vjeçe, nderkohe qe me shume se 7 mjek e vizituan ate, si dhe ju nenshtrua disa dhjetera terapive dhe testeve por pa mundur qe mjeket te gjejne shkakun e vuajtjes dhe arsyen e kesaj semundje kaq te çuditshme. Por, pak kohe me vone, nena e Lily lexoje ne gazet nje histori te ngjashme me ate te vajzes se saj dhe aty kuptoi se çfare po ndodhte me femijen e saj. Familja e Lily u qetesua kur mesoje arsyet se pse vajza e tyre ‘zhytet’ kaq thelle ne gjumin e saj, per periudha te gjata kohe.
Kur Lily, zgjohet nga çdo episod gjumi, nuk mbane mend asgje, thua se dikush ka ulur siguresat…!
Por, kur 21-vjeçaria vjen ne vete, eshte thjeshte nje vajze normale si çdo bashkemoshatare e saj, pra, flete, luan, buzeqesh shetit dhe bene çdo gje tjeter qe perfshin nje qenie normale te kesaj bote.
E veçanta e semundjes se saj, fatkeqesisht eshte se Lily, duhet te mesohet te jetoje me kete menyre jetese, pasi terapite e mjekeve, nuk mund ta ndihmoje ate, ndaj ajo duhet ta shijoje jeten me gjithçka e perfshine ate…ashtu siç ajo e di me mire.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons