Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 7 Misteret e Botes prej Sun 04 Mar 2012, 14:52

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Qe nga antikiteti, historia na ka rrefyer per vende te frikshme dhe misterioze te fshehura ne qytetet me te medha te botes apo ne vende te humbura te tokes. "FORBES" ka hartuar listen e vendeve me misterioze ne bote.

Keshtjella Bran ne RUMANI
Ndodhet ne Brasov te Rumanise.Legjenda tregon se ne kete vend ka jetuar Vladi i pergjakshem.Libri "Drakula"i Bram Stokerit ne vitet 1800 eshte bazuar mbi kete legjende.Vladi ishte nje princ i tmerrshem, i vriste armiqte e tij dhe tradhetaret ne menyra nga me c'njerezoret. Sot, keshtjella eshte kthyer ne muze, por kjo gje nuk ia ka zbehur aspak misterin qe e rrethon prej kohesh...

Kulla e Londres
Ne vend te dyte eshte Kulla e Londres. Ndertuar me 1078 nga Vilhelm Pushtuesi, pershkruhet si nje vend shpirtrash prej qindra vitesh.Nje histori sot nga rrefen se edhe sot, naten fantazma e Anna Bolenes, gruaja e 2 e Henrikut VIII qe u vra brenda mureve te saj shetit ne dhomat e kulles me koken e prere ne duar, ne kerkim te bashkeshortit te saj tradhetar, qe e vrau sepse donte te martohej me nje grua tjeter.

Nje tjeter mister jane Katakombet e Parisit
Fantazmat vazhdojen te qendrojne ne Europe. Vendi i trete misterioz ne bote jane katakombet e Parisit, gjenden prane qendres se qytetit, aty ku ndodhen skeletet e parisieneve qe kane jetuar ne shekujt e kaluar. Ne shek XX jane te shumte vizitoret qe thone se ne disa raste kane pare fantazma, ose kane degjuar britmat e njerezve te vdekur.

Zona 51 ne Nevada
Territor i SHBA, zone "top secret" ku askush pervec anetareve te ushtrise nuk mund te hyje. Sipas legjendes, pikerisht ketu qeveria amerikane ka patur ose ka kontakte me jashtetokesore, gjera qe opinionit publik i mbahen te fshehta.

Westchester County, USA
Westchester County, ne shtetin e New York-ut, ku shkrimtari Washington Irving vendosi krijimin e tij " Legjenda e Sleepy Hollow". Thuhet se ne keto territore endet ende nje kavalier gjate nates duke kerkuar kohen e humbur ne luftime. Cdo vit nga 26-28 tetor ne kete vend ka nje eveniment aktrimi, ku krijohet nje histori e mistershme.

Perbindeshi Skocez
Liqeni Inverness ne Skoci, i njohur per pranine e perbindeshit Loch Ness. Shfaqja e perbindeshit daton ne shek. VI para Krishtit. Tregohet qe edhe ne ditet e sotme jane pare shenja te pranise se tij ne liqen. Kjo gje i ka bere turistet te frikesohen e te mbeten me fiksime.

Montercristo Australian
Montercristo Australian ne qytetin Junee ne Australi, eshte nje vend ne te cilin sipas legjendes ndodhen dhjete fantazmat e personave qe jetuan e vdiqen ne kete vend...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons