Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Marrëdhëniet seksuale, në përgjithësi janë të shëndetshme për zemrën. Por disa njerëz edhe vdesin nga ataket, pikërisht gjatë seksit. Dhe pjesa më e madhe e tyre rezulton se janë meshkuj të martuar, që tradhtojnë gratë me partnere më të reja në ambiente të huaja. Për këtë rrezik flet revista Forbes.
Sipas Marc Gillinov e Steven Nissen, të dy kardiologë në Cleveland Clinic, meshkujt që kanë "zemër të dobët", duhet të ndjekin disa rregulla: një atak në zemër vjen gjatë, ose pas seksit dhe godet sidomos ata, që kanë marrëdhënie jashtëmartesore. “Për këtë kategori burrash – shpjegojnë mjekët – do të ishte më e sigurtë të qëndronin në shtëpi, ose të bënin ndonjë shëtitje”.
Këto përfundime vijnë nga dy dokumente të lidhura me dy kërkime të ndryshme: i pari është një test shkencor i “American Heart Association”, relativ me aktivitetin seksual dhe sëmundjet kardiovaskulare. Nërsa tjetri është një dokument që lidh seksin, me zhvillime të lidhura me zemrën.
Dolkumenti i parë, tregon se nga 5559 vdekje të marra në studim në një autopsi, 34 kanë ndodhur gjatë seksit. Rreth 75% e tyre po tradhtonin të shoqen, pas një dreke të bollshme dhe konsumit të alkoolit. Ndërsa dokumenti i dyti lidh seksin me zemrën. Me pak fjalë, vdekja kardiake gjatë seksit është e rrallë, por nëse ndodh, në mes është kryesisht tradhtia. E mbase kjo tregon se nuk ja vlen të dilni të konsumoni një raport të shpejtë, kur në shtëpi keni një femër që mund t’ju japë kënaqësi në pafundësi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons