Forumi Kuq E Zi
Hackers-at kontrollojne NASA-n  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Hackers-at kontrollojne NASA-n  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Hackers-at kontrollojne NASA-n  Empty Hackers-at kontrollojne NASA-n prej Sun 04 Mar 2012, 00:48

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Hackers-at kontrollojne NASA-n  417473_389979671013460_141388129205950_1657269_552270454_n
Hackers-at kane fituar "kontroll te plote funksional" mbi kompjuterat kryesore te agjencise se hapesires, NASA ne vitin 2011, beri te ditur Inspektori i Pergjithshem i agjencise.
Paul K Martin tha se hakerat moren ne dore kompjuterat e laboratorit JPL dhe komprometuan llogarite e perdouresve me te privilegjuar.

Ne nje deklarate, Nasa tha se kishte "bere perparim te konsiderueshem per te mbrojtur sistemet IT te agjencise".

Deshmia e zotit Martin ne sigurine kibernetike te NASA-s i eshte paraqitur Komitetit te Kongresit per Shkencen, Hapesiren dhe Nenkomitetit te Teknologjise mbi hetimet dhe mbikeqyrjen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons