Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nje objekt misterioz ne nje krater ne Rusi prej Wed 01 Jun 2011, 17:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje gazetar televiziv rus tregon per një zbulim te shquar në Rusi. Në një thellësi prej 100 metrash nën nivelin e kraterit Patomskiy gjendet një objekt i madh cilindrik në formën e një elipsi.Madhësia e objektit (ose objekteve) eshte e madhe, rreth 600 metra në diametër. Ky trup hapësinor ka goditur gëlqerorët dhe nga shpërthimi i ka shkatërruar ato, duke formuar më shumë se një milion ton me gurë.


Ky objekt misterioz është e vendosur në një thellësi prej 100 metra nga sipërfaqja. Shkencëtarët dhe studiuesit dyndën në vendngjarje, dhe na thonë se rreth kraterit u zbuluan shenja të rrezatimit.

Objekti i gjendur ne këtë thellesi ​​mund të jetë nje anije aliene,ose anija e famsheme, që të gjithë po e kërkojne në Tunguska,lidhur me ngjarje e famshme te para rreth 100 vjeteve në 1908.

Përveç kësaj, shkencëtarët rusë kanë treguar se ky nuk është një krater meteori ose asteroidi. Ju mund të shikoni krater në Google Earth në koordinatat: 59,28449, 116,58954.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons