Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Aldo

avatar
Moderator
Moderator


Per te zgjatur dashuria nuk eshte e nevojshme te jeni gjithmone duke sulmuar dhe te thoni cdo gje.

Me pak fjale, secili prej nesh duhet te kete sekretet e tyre dhe nje doze te vogel misteri. Por kjo nuk do te thote te genjeni vazhdimisht.
Nuk eshte sigurisht ky parakushti per nje marredhenie te shendoshe, thjesht ruajtja ne nje nivel minimumi privatesine eshte nje menyre e shkelqyer per t'i lene partnerit ndjenjen e zbulimit. Per te mbeshtetur kete teknike jane te shumte ekspertet e terapise ne cift.

Komunikimi verbal eshte baza e cdo raporti te qendrueshem. Por ekzistojne sekrete te vogla qe mund te mbahen pa problem. Per shembull, keni deshire te tymosni nje cigare ne dite por partneri nuk e duron kete ves. Apo nje here ne jave takoni nje mik (me te cilin nuk keni asgje) por partneri eshte xheloz. Vendosni menjane nje moment per ju kur ai nuk eshte. Nuk eshte nevoja te keni aprovimin e tij!

Sigurisht kjo teknike duhet te perdoret vetem per gjerat e vogla, faktet serioze dhe te rendesishme duhet te ndahen gjithmone. Pra eshte e rendesishme per te hapur zemren tuaj dhe te thoni se cfare mendoni por jo vazhdimisht.

Ka raste qe duhet te respektohen dhe te sherbejne per t'i dhene vlere komunikimit. Nje tjeter sekret qe mund te mbahet jane edhe shpenzimet e vogla. Nese jane gjera te vogla, mbajini per vete, ndersa eshte mire per t’i thene gjithcka partnerit nese keni bere projekte sebashku, nese jane shpenzime te medha qe mbeshteten nga te dy. Te harrosh mund te jete njelloj si te tradhetosh por nganjehere mund te jete edhe sekreti i lumturise.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons