Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nje sekrete i mire ruajtur per me teper se kater dekada, vjen papritur ne drite per te permbysur gjithçka dinim dhe besonim deri me sot.

Nje “Engjell” i moshes jo me pak se… 200,000 vjeçar zbulon fshehtesite e mirembuluara te Henes dhe njekohesish lind me mijera dyshime!
Dhe sa shume gjera na fshehin “gjenite” e NASA-s?
Por, pse valle vendosen qe te na shfaqin gjera te cilat kercenojne te permbysin me qindra teori te “vertetuara” shkencore?
Mos ndoshta po perballemi perseri me nje farse tjeter, e cila ka si objektiv shkencetaret te cilet imagjinojne dhe besojne ne mberritjen e jashtetokesoreve?
Jane me dhjetera agjencite e huaj te cilat ketu e nje muaj i referohen dhe merren me fotografin e nje statuje te vogel, e cila ka nje lartesi prej jo me shume se 25cm. Statuja e vogel pershkruan nje humanoid (qenie-femer e veçante) te vogel, me floke te gjata dhe me nje fustan i cili mbulon deri dhe gjunjet e saj. Ne shpatulla, ajo mbane nje pale krahe, te cilet ngjajne me ate çka natyraliste e imagjinon gjithkush, pra me nje engjell.
Ajo çka e beri fotografine nga me te famshmet ne bote, duke bere xhiron e botes ne kohe rekord, si dhe e shoqeruar nga nje sere reportazhe te cilat nje pjese e Mediave nuk i botuan apo nuk i prezantuan ato para lexuesve dhe shikuesve te tyre ashtu siç qendron e verteta por te modifikuara. Pra, ishte pikerisht pohimi i nje shkencetari i cili punoje per me shume se 23-vjet ne NASA, qe thoshte se kjo skulpture u zbulua ne 1969-en, e bashkangjitur mbi nje shkemb, i marre si kampion nga Hena dhe u soll ne Toke nga misioni hapesinore “Apollo 11”!
Gjeologu Dr.Morris Charles, i cili ishte ai qe zbuloje ekzistencen e kesaj skulpture, pretendon se ishte punesuar ne NASA per me shume se 23-vjet, qe nga viti 1964 deri ne 1987, si dhe akoma dhe sot ka lidhje te ngushta me shume koleg te tij.
Gjithashtu ai pretendon se analiza kimike, te ciles ju nenshtrua kjo skulpture, vertetoi se ajo eshte krijuar nga nje lloj perzierje hekuri qe ekziston vetem ne Hene, madje ajo u shpela edhe me nje lloj materiali qelqi “ne dore” i cili i jep skulptures nje shkelqim te mrekullueshem te argjendte!
Sipas profesorit, gjeologet gjykojne se gjendja para 200,000 vjetesh, pra 170,000 vjet para se te shfaqej ne Toke qenia njerezore!
“Kampioni i metalit, verteton se ai eshte krijuar ne Hene dhe nuk u transferua aty nga ndonje… qenie jashtetokesore! Kjo do te thote, se dikur Hena, kishte atmosfere e cila e lejonte zhvillimin e jetes aty, si dhe ai zhvillim jete ishte teper inteligjent, me super-aftesi dhe bukuri fizike”, pohon profesori.
Pas ekspozimit te skulptures para gazetareve dhe fotoreportereve, ajo u transferua dhe u fsheh ne nje vend te pa ditur per studim dhe analize te metejshme si dhe per eksperimente laboratorike… Ndoshta nje Krisht tjeter, apo nje krijese e Anunaki?
Por si ra kjo skulpture ne duart e Dr.Morris Charles kur ajo qendroi per me shume se 40 vjet?
“Skulptura perbente nje sekret te perbashket nder shkencetaret e NASAS por, per “gjenite” e NASA-s qe e mbanin ate te fshehte dhe ruanin si ‘ujet e pakte’ ishte tmerri vete, pasi kishin frike se mos shkaktohej panik global! Shume personalitete, te cilet per çeshtje profesionale, nuk bejne te ditur te dhenat e tyre personale dhe preferojne te mbeten anonim, me sollen skulpturen”, vazhdon me tej Dr. Charles.
Ne reportazhin qe shoqeron fotografin, nje profesor antropolog nga Universitetit i Uashingtonit, krijuesit e “engjellit” i konsideron si qenie me dhunti ne besimet fetare te cilat i perngjajne fese krishtere!
“Nuk perjashtohet mundesia qe ato qenie, apo ai qyteterim te kishte “Krishtin” e tij, gje e cila do te vertetonte se parimet shpirterore jane universale”, deklaron Dr. Miles Fredericks nga Universiteti i New York-ut, si dhe vijon duke i dhene nje tjeter version: “Sumeret tregonin shume histori per Anunaki qe ne shekullin e 18-te para eres sone. Ndoshta ata i vizituan qenie me prejardhje nga Hena dhe po keto qenie krijuan kete skulpture te mrekullueshme, sipas pamjes dhe paraqitjes se tyre fizike te jashtme”.
Vete NASA, nepermjet nje deklarate te saj zyrtare e pergenjeshtroi pretendimin e Dr. Charles. Por, ajo te njejten gje e kishte bere edhe me 20 prill kure ju kerkua te komentonte pohimet e ish-astronautit Edgar Mitchell ne CNN, i cili kishte pohuar se perplasja e nje UFO-je ne Roswell, New Mexico ishte ngjarje e vertet! Edgar, i cili ishte pjesetar i ekuipazhit te “Apollo 11” ne misionin e saj ne Hene, pohoi gjithashtu se Autoritetet Amerikane – si dhe ato nderkombetare- e dine shume mire qe ekziston jete jashtetokesore, por e mbajne ate te fshehte nga publiku! /fb/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons