Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Apple ka lançuar një video paraprake, në të cilën flitet për “Mountain Lion”, sistemin operativ të azhornuar të kompjuterëve Mac.

Mountain Lion do të integrojë akoma më shumë në kompjuterët Apple karakteristikat e iPhone dhe të iPad.

Shtëpia e Cupertino ka njoftuar se Mountain Lion do të nxirret në shitje gjatë kësaj vere, rreth një vit distancë nga publikimi i versionit të fundit komplet OS X, “Lion”.

Mes të rejave, në Mountain Lion do të jetë e pranishme Game Center, aplikacioni për iPhone që ruan pikët e lojërave dhe i ndihmon përdoruesit të gjejnë online kundërshtar të rinj.

Azhornimi i sistemit do të integrohet me iCloud, shërbimi i arkivimeve online, që është lançuar vetëm pak muaj më parë, i cili u krijua posaçërisht për aparaturat e Apple.

Mountain Lion do të përfshijë dhe aplikacionin e ri Messages, edhe pse mbart iOS, ai do të zëvendësojë programin e vjetër iChat.

Përdoruesit e Lion mund të shkarkojnë pa asnjë pagesë prezantimin e aplikacionit.

Në Mountain Lion ndër të tjera do të prezantohet dhe një qendër shënimesh, që do të paraqesë njoftime që vijnë në email apo për skadencën e shërbimeve të ndryshme, pak a shumë si në iPhone.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons