Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencëtarët holandezë kanë përdorur qeliza embrionale për të krijuar inde muskulore. Qëllimi është që në fund të vitit të kemi të parin hamburger të krijuar në laborator.

BBC thotë se qëllimi i këtij kërkimi është që të gjendet një mënyrë më eficiente për të prodhuar mish sesa duke vrarë kafshë.

Prodhimi i mishit artificial do të kishte një rëndësi shumë të madhe për planetin. Tani profesorët e universitetit të Maastrichtit thonë se kanë rritur copëza të vogla muskuli rreth 2 cm të gjatë dhe 1 cm të gjërë. Ky mish do bashkohet me gjak dhe yndyrë të prodhuar po ashtu në mënyrë artificiale për të prodhuar në vjeshtë hamburgerin laboratorik.

Kostoja e një hamburgeri do jetë rreth 200 mijë sterlina, por pasi të demonstrohet principi, kostot e prodhimit do ulen ndjeshëm.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons