Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ryan Marquiss është fëmija i vetëm që i ka mbijetuar një sërë keqformimeve kardiake, të cilët deri tani nuk i kanë lënë të shpëtojnë fëmijët e tjerë. Ryan u lind me zemrën jashtë trupit, një gjendje e rrallë që zakonisht i vret foshnjat brenda tri ditëve të para të lindjes.

Për më tepër, zemra e tij ishte më e vogël dhe punonte vetëm në pjesën (hipoplasia). Mjekët ishin të vetëdijshëm për cenin e Ryan, por Marquiss, nëna e djalit nuk donte të ndërpriste shtatzëninë. Ryan është lindur në shkurt të vitit 2009 dhe një ekip prej 30 specialistësh kanë marrë pjesë në operacionin e të voglit.

Pas një ndërhyrje të gjatë, fëmija ka mbijetuar për habinë e prindërve: "Ne nuk mendonim se ai do të mbijetonte, është një mrekulli e vërtetë". Tani Ryana është tre vjeç dhe pritet ti nënshtrohet edhe dy operacioneve për të bërë që zemra e tij të funksionojë si një zemër normale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons