Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kameleoni më i vogël në botë prej Mon 20 Feb 2012, 15:47

Vizitor

avatar
Vizitor
Specia e tij është e njohur për aftësinë për t'u fshehur, por ky kameleon është aq i vogël sa praktikisht është i padukshëm.

Reptili mikroskopik është vetëm 3 centimetra i gjatë dhe mund të qëndrojë pa problem në majën e gishtit të një njeriu.

Ky kameleon është një nga katër speciet e reja të kameleonëve që janë zbuluar në Madagaskar dhe mendohet se mund të jetë reptili më i vogël në botë.

Ted Towsend, i Universitetit te San Diegos (SHBA), mendon se origjina e kameleonëve mund të jetë pikërisht Madagaskari e më pas evoluimi ka bërë që të rriten përmasat e tyre.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons