Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Duket se NASA është në një mendje me parashikimin apokaliptik për vitin 2012. Një studim i fundit prej 145 faqesh nga NASA tregon se një seri aktivitetesh intensive diellore me intensitet në rritje do të ndodhin gjatë vitit 2012. Studimi gjithashtu ka sjellë edhe shkallën e mundshme të dëmit që do të vuajnë sistemet elektronike, si pasojë e stuhisë intensive diellore. Skenari i përfaqësuar në këtë raport, të kujton fenomenin e fuqishëm magnetik, i cili ndodhi në vitin 1859.

Nëse kjo do të ndodhë sot, dëmi do të jetë jashtëzakonisht shumë më i madh, siç dihet, jetojmë në një epokë krejtësisht të varur nga teknologjia. Pra, një stuhi e tillë diellore do ti shkaktonte shoqërisë tonë një regres të shpejtë dhe të pakthyeshëm teknologjik. Sipas NASA-s, kjo ngjarje paraqet fundin e epokës sonë teknologjike, si dhe një krizë të paparë që do të prekë të gjithë popullsinë botërore.

Ndërkohë, një stuhi diellore është vënë re më 22 dhe 23 janar 2012, më pak se një muaj më parë, por nuk shkaktoi ndonjë dëm. Është hera e parë që disa shkencëtarë të NASA-s kanë filluar të besojnë te profecitë e Maya dhe Hopi. Këta të fundit kishin parashikuar se fundi i Epokës së Pestë (kjo aktuale) ose Epoka e Pestë e Diellit do të përfundojë me një tragjedi të madhe kozmike. Në fakt, NASA në studimin e publikuar nga Akademia Kombëtare e Shkencave Amerikane, në mënyrë eksplicite përmendet se rreziqe potenciale dhe një seri ngjarjesh katastrofike do të ndodhin deri në vitin 2012. Aktivitetet diellore 2012 - 2013 tashmë janë parashikuar nga NASA që nga viti 2009, dhe qeveri të ndryshme janë duke u përpjekur për të parandaluar një katastrofë të mundshme, duke krijuar strehimore nëntokësore dhe dispozita për rifillimin e qytetërimit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons