Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
E kisha degjuar nga brezi i vjeter kete mendim , por te shprehur ne menyre me te rezervuar , por tani eshte nje autore franceze qe del ne kete konkluzion ne librin e saj me te ri , Burrat , dashuria dhe tradhtia.

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga nje martese besnike para shume vitesh dhe me shume pervoje jetsore , duket se ka per misjon rehabilitimin e tradhtise bashkshortore me librin e saj .
Ajo shkon deri aty sa tradhtin ne çift ta quaj si shenje te mire , diçka qe tregon se çifti po jeton , po shijon , po konsumon po gezon dhe fundja a nuk eshte kjo jeta.
Statistikat e publikuara ne librin e saj tregojne se kater francez ne dhjet e tradhtojne gruan dhe se burrat besnik jane ata qe kan karakter te dobet dhe tek ta babai ska qene shume i pranishem fizikisht ose moralisht qe tu formoje karakterin e burrit te vertet. Fidelet(Besniket) kan ne mendjen e tyre nje imazh krejtesisht te idealizuar te babait ne familje dhe te rolit te tij . Ata nuk jane aspak elastik dhe ju mungon fantazia si rezultat i ketij idealizmi dhe per kete nuk jan ashtu siç duhet te jen ne rolin e tyre te vertet.

Burrat ne pergjithesi ,thekson ajo , nuk tradhtojn sepse nuk i duan me grat e tyre , perkundrazi , por thjesht ngaqe kan nevoje per me shume liri , me shume oksigjen ,me shume adrenalin dhe pse ne shpirt jan monogam .
Keta burra nuk duhen ndershkuar per tradhtit e bera , pasi nuk arrijn ti shmangin dhe gruaja duhet ti perjetoj keto tradhti si çliruse dhe per veten e saj dhe te jetes se çiftit.

I solla ne forum idet dhe mesazhet qe autorja fraceze ka dashur te percjelle
me librin e saj , pasi kendveshtrimi mu duk interesant dhe autorja me pervoje.
Mesadhi eshte i qarte , tradhtia nuk eshte katastrof , por pjese e jetes dhe duhet jetuar pa paragjykime.

http://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

avatar
Vizitor
jo eshte plotesisht i kenaq nga gruaja e tij edhe sdo tjeter kaq e thjesht

Altin


Antar Special
Antar Special
varet si i cen zari

Angel

avatar
Princeshe
Princeshe
Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet;
Ne fakte ka karakter te fort dhe besnik jan te rralet aata qe nuk tradhetojn por un do i quaja me karakter te forte edukat te larte familjare dhe besim te plot per Gruan e tij..

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ndoshta un nuk jam dhe aq open minded dhe ndaj se imagjinoj dot qe mbasi 'burri' im te me ket tradhtuar un ta konsideroj tradhtin e tij si dicka 'normale' si dicka qe tregon se cifti po jetoka ,, ahh pikaaaa un tradhetin e konsideroj si dicka qe nuk shkon mir midis nje cifti, munges komunikimi, burri nuk ndjehet i plotcuar, kerkon me shum nuk e gjen ate me shumen tek gruaja e vet dhe ndaj shkon e kerkon tek nje femer tjeter.

Ndoshta esht edhe monotonija qe e con nje burr te tradhtoj gruan e tij, ndaj un jam e mendimit qe gruaja kurr sduhet ta japi veten te gjith tek burri sepse mejshkujve ato te fshehurat e nje femre i terheq me shum, gruaja duhet te ket gjithmon dicka qe burri saj do ta zbuloj ashtu qendron gjithmon ne pik te vemendjes te burrit dhe je akoma me interesante per te .

Ta bej njeher prov ai i imi ta tregoj karakterin e tij te fort me kte ktu edhe e shef se ce gjen


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
nuk ka te pagabueshem,andaj mund te pritet dicka si nga burrat,ashtu nga grate

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet;
Ne fakte ka karakter te fort dhe besnik jan te rralet aata qe nuk tradhetojn por un do i quaja me karakter te forte edukat te larte familjare dhe besim te plot per Gruan e tij..
Super ky mendimi


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
megjithate duhet me i tradhetuar nga pak ,se ndryshe na quajne budallenj

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:megjithate duhet me i tradhetuar nga pak ,se ndryshe na quajne budallenj
hahahahah sa e fort kjo


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
femrat duhet tradhetuar,sepse ato te tradhetojne sahere u ipet rasti

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons