Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 3]


1 Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 18 Feb 2012, 19:17

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
First topic message reminder :

Shkruani nej pjes nga teksti i kengeve qe ju pelqejn me shum.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

31 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 15:49

Vizitor

avatar
Vizitor
ME GJITHE DRITAT QE KAM PARE

32 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 17:42

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne qetesi dicka po menoj pse vall ty dot nuk te harroj
gjithmon me teper tkerkoj me shum ty te dashuroj
as veten time skuptoj nuk di me ca te mendojj
ka kalu koh ste takoj po nzemer prap ty tvecoj
EEEj zemer mos thuj ate fjal un per ty kam shum mall
ti je i vetmi per mu tkam dash ather ma shum tdu
dhe pse jemi nlargesi kjo per mu ska rendesi
aq shum sa po mungon ti vetem zoti kte e dI
Me mungon zemra ime sa her ty te kam larg
gjithmon do jesh pran meje nese tkam lendu me fal
shpirt
me sinqeritet te them se ku gabova
qe marrezisht mas teje un u dashurova
TTe dy u dashurum se dhe un te dua shuuuum
per ta shprehur kete ndjenj nuk gjej fjal se jan pafun
jam pa fat nuk e di por jam nlarges
a do te them dicka te du me shum se cdo njeri
REFRENI
pse o zot i madh pse duhet tjetojm te ndar
pse nje bised dashurie dhe nga syt ne duke qar
e penduar si gjithmon dashuris po i kendoj
pa ty pa ty jo nuk mundem te vazdhoj tjetoj
PJESA 2
CLIKU
un takova tvlersova shum gjana per ty mesova
shum plane per ne i thura po jo dot si realizova
sdi pse nuk di se si ndoshta me ska rendesi
apo mduhet ta kujtoj dashurin ton si nje loj
SSe ke iden sa mlendoj shum gjana me kutjoj
ndoshta dhe ti mke harru po un vazdhoj te te du
ngre koken lart dhe shikoj shikoj dhe vetem mendoj
sa shpejt dhe koha kalon si jeta ne na ndryshon
Per tmir apo per tkeq nuk di skuptoj asgje
Ti me thua shum te dua po prap vetem me le
Skam faj
cfar
jO as ty nuk te ve faj
hyrre thell ne zemren time dhe gjithmon ktu do te mbaj
Me kallzo nje pergjigje nga ty dua ta di
se per mu rruga ka ligje dashuria snjef kufi
tymos te zez kalova nstres nuk di me sa duhet te pres
Vec nje deshir mka mbet me ty duaa te vdessss


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

33 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 20:30

Vizitor

avatar
Vizitor
Είναι στιγμές που η αλήθεια μοιάζει ψέμα
Είναι στιγμές που δεν μπορώ χωρίς εσένα
Είναι στιγμές που σε ζητώ απεγνωσμένα
Είναι στιγμές

34 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 20:50

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Tani e di
jetoj me frymen tende cdo dite
tani e di se sa te dua.

35 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 25 Apr 2012, 20:33

Vizitor

avatar
Vizitor
Πάλι απόψε συντροφιά μου
θα 'ρθουνε οι μνήμες
πως να τις διώξω από κοντά μου
αφού εσύ δεν ήρθες
πόσο σ' αγαπώ, πόσο σ' αγαπώ
αν ήξερες............

36 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 12 May 2012, 16:35

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne qetesi dicka po menoj pse vall ty dot nuk te harroj
gjithmon me teper tkerkoj me shum ty te dashuroj
as veten time skuptoj nuk di me ca te mendojj
ka kalu koh ste takoj po nzemer prap ty tvecoj
EEEj zemer mos thuj ate fjal un per ty kam shum mall
ti je i vetmi per mu tkam dash ather ma shum tdu
dhe pse jemi nlargesi kjo per mu ska rendesi
aq shum sa po mungon ti vetem zoti kte e dI
Me mungon zemra ime sa her ty te kam larg
gjithmon do jesh pran meje nese tkam lendu me fal
shpirt
me sinqeritet te them se ku gabova
qe marrezisht mas teje un u dashurova


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

37 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Fri 18 Jan 2013, 06:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ju sjeni baba
por je4ni krejt mmastarsa
ato qe jan me ju jon krejt pederasta
me 1 selam ju plasa
ai esht dick motherfucka(na jena otr)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

38 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 06 Feb 2013, 15:30

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
KADRI MANI SHQIPE MALI
Teksti:Shaban CakolliBajnë kuvend mali me malin

A e njohët ju Kadri Manin
E ka njoh çdo lis e kodër
Prej se ishte Kadriu i vogël
Kokën lart e shpatullgjani
Ati i thonin:Kadri Mani
Që çdo ditë rrugëtoj në mes nesh
për të iu kthye folesë n´Makresh
Nga Gollaku e Artana
Qasi djali nuk ban nana
Që rrugëtoj në vapë e ngricë
Me i ndjekë mësimet në Përlepnicë
Në Gjilan e në Prishtinë
Me nxanë djali diturinë
Ato ishin vitet dyzet
me furtuna e me rrebesh
na zotonte regjim i keq
mos me i lanë shqiptart me ecë
Mos me u nxe dielli te dera
me i mbajtë n´terr nën xhemba e tela
Nuk e dinte shkja dushmani
se nuk mbyllej Kadri Mani
si kish njoftë shkjau Kadri Manat
për atdhe i thyajn prangat
Kadri Mani mendjehollë
zemra i rrihte veç për Kosovë
nisi punën me ditar n´dorë
n´shkollë t´Gollakut në Keqekollë
se penguan vapë as ngricë
për inatë të kësaj hordhisë
me i dhanë dije rinisë
me zell punën e kish nisë
Ky veprim i bac Kadrisë
n´palcë ja futi frikën sllavisë
Për ta ndal hapin e tij
ja vuan prangat e shtinë n´qeli
Pesë herë burgje,n´proces t´montuem
nuk e ligen,veq e forcuen
Neper burgje 17 vjet
doli rreze e vigjilent
Një njeri siq ish ai
se përulte,burg as stuhi
Kadri Mani dritë si pisha
hapi shkolla,nxor revista
shkrou libra për komb e besën
Për të madhen Nënë Terezën
Ruajti e ndriti gjuhen shqipe
nxor revisten"Shqipëri Etnike"
Njeri i madh me misione t´mëdha
Sot me ne nuk jeton ma
Ka lënë nam,e ka lënë vepra
që s´harrohet sa të jenë jeta
Nuk harrohet vepra e tij
hyn në libra e poezi
hyn në këngë me qyfteli
Ngado shqip ku jehon zani
Do t´kujtohet Kadri Mani

39 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 06 Feb 2013, 15:31

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
KËNGËT E MIA
teksti:Shaban Cakolli
KU TRETI AKILJA?
Dangë në zemër.m´bëhet pikë
veq për ty o mori çikë
nuk po m´shkon jeta pa ty
ne daq eja,n´daq po vi
Akile,Akile,te dua pa hile
per ty m´djeg zjarri dhe flaka
eja se u plaka.

Shoqe në studime
ishe zemra ime
nga shkolla u ndamë
e kurrë ma su pamë
Akile,Akile
te kam dasht pa hile
per ty m´djeg zjarri dhe flaka
eja se u plaka

Ku humbe,ku trete
si mendon vetem per vete
kujto kohen kur ishim bashk
jam prap aj,qe te kam dashtë
Akile,Akile
te kam dashtë pa hile
per ty m´djeg zjarri e flaka
eja se u plaka.

40 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 06 Feb 2013, 15:31

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
Shaban Cakolli


ÇIKë MOJ ÇIKA E MIRË
Ndritë si xhevahir
kur po m´sillesh rreth
nuk po ndihem mirë.

Ore djali i jem
m´thuej ku po t´dhemb
eja pusho pak
k´tu ne prehnin tem

Te lumte oj dada Salë
je mehlem për varrë
malli i prehnit tan
krejt flakë po më kallë

Vasho mori vashë
sa shumë të kam dashtë
m´duaj djalë apet
se hatri sum jet

Me deshte te deshta
flakë do t´kallet bjeshka
kot flasin njerzia
le t´rroj dashuria.

41 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 06 Feb 2013, 15:33

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
TEKSTI:SHABAN CAKOLLI


Ditë e zezë 15 maj
Na shtoj mall e na shtoj vajë
Na mungoj vëllau dhe miku
Që na u shue n´aksident trafiku.Na la fjalë e mallëngjim
Na la vepra për kujtim
Kur po m´bjen ndërmend i tijë
Qaren vetit s´po ja di
jasht as brenda s´mund po rri

Ngjumë të natës e në agim
po më del para n´vegim
për ta e marr me shkrue n´doj shkrim
fuqi s´gjejë,forcë nuk mund mblodha
m´dridhej lapsi më shtangej dora.

Për te sot një këngë po e nisi
m´teret goja më thahet fyti
N´qyfteli loti më piku
për këtë burrë nga Gjurgjeviku
Që gjëthmonë ndriste si pisha
Ati i thonë Adem Berisha
Që vargëronte si At Gjergj Fishta
Mik ma të dashur tjetër nuk kisha

N´pabesi qysh na e merr morti
Për te qanë pena dhe kombi
Mjeshtër shkrimi e zemër kombi
Ndoshta kështu e deshti Zoti.

U kalite në kohë të robërisë
nuk u trembe prej barbarisë
ti u bane fortesë dhe dritë
i pa lëkundur sikur shkëmbijtë.


Ty të deshti letërsia
ty të deshti e mbarë shoqëria
menquria e urtësia
t´bënë të duan krejt shqiptaria

Për armiq pate qëndresën
për atdhe gjakun dhe besën
veq nji dhimbje ta lkundi jetën
kur u ndave ti me Djellzen
Që aq shumë e pate dashtë
dhembje e mall i ndanim bashk

Koha shkon vorri rrafshohet
Bacë Ademi kurrë s´harrohet
gjallë në jetë ne sado të jem
do t´kujtojmë baca Adem
Ta përcjellim veprën ndër breza
jeton ti dhe jeton Djellza
Engjuj t´dashur të Perendisë
hyni n´vargjet e poezisë
hyni në këngët e qyftelisë.

42 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 06 Feb 2013, 16:52

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

43 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:31

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
Gjyle,Gjyle,moj shume e mire
300 qese me dukesh lire
300 qese kurgja s´jane
veq me fjete ne gjoksin tend
ngjoksin tim djale me ba me fjete
ste leshojne ethet 12 vjet

44 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:36

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
Moj e mira shkon perpjete
kur po te shoh,po mi merr mendt
a guxoj dicka me t´vet
cka ki ciko ner at jelek
po te fryn n´gjoksa ti qon perpjete
kam dy molla hala pa pjeke
djemt e ri nga 20 vjet
bajne yrysh me i mbrri ne dege
don me i hanger,pjeke e pa pjeke
si ne mundsh me i ruajt sivjet
tjetrin vit te lane lezet
po nuk munde me ju dal zot
i hane tjeret,ty t´mpihen dhembet...

45 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:38

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
Dashurova une nje vajze
sikur syt une e kam dashte
por na shkoj puna me t´keq
hyni dreqi ne mes nesh
krejt na i bani,punet perpeq

46 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:40

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
ma ke rrugen,vajze nga dera ime
smi lshon syte o per mem shiqu
be po tbaj ne jeten time
i gjalle ne shpi,sonte skam me te lshu

47 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:41

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
dola ne bahqe me mbledh lula
lumi une po vjen pula
ajo pula me krah te zi
hije i kishin ato dimi.....

48 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:43

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
Qeli kumbulla,qeli ftoni
po thone cikat spo na doni
kush se din cka eshte dashuria
qofte mallku nga perendia
ka thane hoxha me qitap
me i dashte cikat eshte sevap
duni cikat ,pa ja nda
mos me i dashte hyni ne gjynah...

49 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:45

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
ku po shkon oj Rrushja e lales
me dimi lahuri
bej amon amon
une po shkoj te burri
o syni i zi
lum burri per ty
per sy e vetulla
inshalla vjen apet...

50 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:47

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
po shkon cika rrethit t´malit
tuj degju fyllin qobanit
mbas kumones ne zabele
bashk me qengja edhe me dele
jehoj mali,fusha brija
aty lindi dashuria

51 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:52

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
nusja e vajza jane tuj fol
po na vjen sonte nje dashnor
lum kunata e bajme kuvendin
ku tja bajme dashnorit vendin
ka thane vajza ne qiler temin
si jane kane per ta tuj fol
zvanoj i dashni u gjue nóborr
krisi gardhi lehi qeni
sa mire nusja burrin e shtreni
shtrehu burre,mos luaj vendi
s´qohet burri,per t´lehne qeni
svonoj shume teka thy huni
cka i tha nusja ati burri
teku ardhe nje mace katuni
tash po dal macen te e tuti
kur u dal nusja nóborr
sish kane mace,i dual maqorr...

52 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 08:54

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
rrang e dang sahan moj nane
rrang e dang sahan
ciken e katundit nane
shume merak e kam
rrang e dang tepsi,oj nane
rrang e dang tepsi
cikes se qytetit nane,fijet nuk ja di....

53 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 12:35

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
mka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron


mka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron
un ban koh un ban vite
vetem flasim n´telefon
cdo moment e kujtoj
e nga malli vec lotoj
mka marr malli nana jeme
per vendin qe jam rrit
tash per mua ka shum vler
me perpara se kam dit
sidomos kur vinte vera
ne na u hapte dera
kena pas shum bukuri
prej merzitjes jam tu pi


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

54 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 18:07

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nëse vdes a me kishe kerku
Ndoshta mqan e ndoshta ishe gezu
Ndoshat zdon mem njoh
Jabanxhi pom thirr zdon mem pa nftyr
Te dua te dua nga zemra mkishe than
E fjalet e kqija tjeter ven i kishe la
Te dua te dua nga zemra mkishe than
E fjalet e kqija tjeter ven i kishe la
Edhe njemivjet kisha jetu
aq qef qet kisha than pan ndal te du
sa ty vetem nuk e kisha qmu
kisha prit e nuk isha martu
Ndoshta zdon mem njoh
Jabanxhi pom thirr zdon mem pa nftyr
Te dua te dua nga zemra mkishe than
E fjalet e kqija tjeter ven i kishe la
Te dua te dua nga zemra mkishe than
E fjalet e kqija tjeter ven i kishe la
Edhe njemivjet kisha jetu
Aq qef qit kisha than pa ndal te du
Sa ty vetem nuk e kisha qmu
Kisha prit e nuk isha martu
Ndoshta zdon mem njoh
Jabanxhi pom thirr zdon mem pa nftyr
Te dua te dua nga zemra mkishe la
E fjalet e kqija tjeter ven i kishe la
Te dua te dua nga zemra mkishe la
E fjalet e kqija tjeter ven i kishe la


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

55 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 18:07

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
[b]Nostalgji po më kthehet
Para syve e vjetra dashuri
E kaluar e harruar sa herë thashë
Por prapë mendja m’rrin tek ty
Sa kam dasht mos me t’pa
Tash je larg e nuk ndodh përsëri
Para meje t’pashë me tjetër
Përsëri e njëjta histori

Mëkatare si gjithmonë
Para syve më tradhton
Kam kujtu se ke ndryshu
Përsëri paskam gabu
Para syve po më del
Kur më shumë po du me t’harru
Sa më larg aq më mirë
Më beso se krejt ke me m’shkatrru
Sa kam dasht mos me t’pa
Tash je larg e nuk ndodh përsëri
Para meje t’pashë me tjetër
Përsëri e njëjta histori

[/b]


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

56 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 18:07

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
[b]Ora ti voglio più che mai
Ora ti voglio qui per sempre
Se solo tu mi sfiorerai
Ci stringeremo eternamente
Ce la faremo se tu vorrai
Non sbaglieremo mai
Insieme cambieremo questa nostra realtà
Il tuo Amore è come un'ombra che non mi lascia mai
E' come dici tu
Qui nella oscurità
La luce si confonde con la felicità
Ti voglio qui più che mai
Per sempre tu mi stringerai
(Per sempre tu mi stringerai)

Tempo fa speravo in una storia con te
Ed ora è solo un'assurdità
Se non ci pensi tu
Eclissi del cuore sarà
[/b]


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

57 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Mon 25 Feb 2013, 19:13

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ishte zgjidhja apo zgjedhja ime?!
Në një lidhje ka gjithmonë lëkundje,
tundime, sekrete... nganjeherë dhe gënjeshtra.
Kjo është historia ime
Jo e Romeos Dhe Zhulietës
Ndjej dhimbje të madhe në shpirt
kur mendoj se trupi, buza, lëkura e njeriut
që unë adhuroja ishte pranë dikujt tjetër.
Prandaj nuk arsyetova dot.
Nuk u çova dot në këmbë dhe të vrapoja
Pse e lashë veten të fundosem?
Dikush nga ne duhet të largohet nga ky trekëndësh


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

58 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 28 Feb 2013, 13:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Je t'aime, je t'aime
Comme un fou comme un soldat
Comme une star de cinéma
Je t'aime, je t'aime

Comme un loup, comme un roi
Comme un homme que je ne suis pas
Tu vois, je t'aime comme ça
D'accord, je t'ai confié tous mes sourires, tous mes secrets
Même ceux, dont un frère est le gardien inavoué


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

59 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 28 Feb 2013, 13:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Belle
C`est un mot qu`on dirait inventé pour elle
Quand elle danse et qu`elle met son corps à jour
Tel un oiseau qui étend ses ailes pour s`envoler
Alors je sens l`enfer s`ouvrir sous mes pieds

J`ai posé mes yeux sous sa robe de gitane
A quoi me sert encore de prier Notre-Dame
Quel est celui qui lui jettera la première pierre
Celui-là ne mérite pas d`être sur terre


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

60 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 28 Feb 2013, 19:34

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Njerzit flasin keq per mu
mos i beso askujt
njemije here jam mat met shkrujt
krenaria mbon me vujt
U bo koh pa u pa
mos mbaj inat me mu
edi se ti me don
edhe pse ti nuk ma thu!
Une nuk merrem me fjalt e femrave
sja kam iden as emrave
edi shpesh fjalt i thom prej nervave
besom mua jo rrenave..
Sot ja vetem ne bregun e detit
po te kerkoj rrugeve qytetit
tkan trajtu keq ti prap Buzeqesh
ti meriton mu trajtu si Princesh..
Une do kem ni tjeter po jo nje si ti
ti do kesh nje tjeter po jo nje si une
qka fitova unë, qka fitove ti
me thuaj tani kush te do me shume..


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 3]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons