Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 3]

1 Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 18 Feb 2012, 19:17

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shkruani nej pjes nga teksti i kengeve qe ju pelqejn me shum.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Aldo

avatar
Moderator
Moderator


Tani e di jetoj me frymen tende c'do dite ,tani e di se sa te dua ,po kendoj per ty, shpirti yte eshte zeri im ne parajse me çojne buzet e tua .
Se dua te te puth c'do mbremje deri ne mengjes. Dua te te them te dua, dhe pastaj te vdes.
Se dua te te puth c'do mbremje deri ne mengjes. Dua te te them te dua, dhe pastaj te vdes .
Te dua, te dua, te dua, te dua, te dua dhe ti e di mire, ti e di mire qaj, qaj, qaj, qaj dhe qesh ku je ti?
Te dua, te dua, te dua, te dua, te dua dhe ti e di mire, ti e di mire qaj, qaj, qaj, qaj dhe qesh ku je ti?
Se dua te te puth c'do mbremje deri ne mengjes.Dua te te them te dua, dhe pastaj te vdes.

Vizitor

avatar
Vizitor
Ti e di se c fare me mundon mua
je ajo qe vjen njeher ne jete


sa dua... te dua

por ti e di se une
nuk them aq lehte te dua
po je ajo qe vjen njeher ne jete.

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ktu ske arsye me punu me rroga tpakta
si kta lene vlla, fucked up ca me ba
ma mir futem mren se sa kot jashta
si kta lene vlla fucked up ca me ba
Jetojm N'zona T'rezikshme
Konflikte T'perditshme
Jet E Merzitshme
Me Ondrra T'paarritshme
Ca Po Pret Krejt Lufta Bohet Per Lek
Tjerat Vijn Vet Se Vdekja Na Pret Se

Ktu Ke Dy Mundsi Rrugen E Mire Ose Rugen E Keqe
Dashje Pa Dashje Bohesh Me Vese
Bjere Nji 5-she Kape 1 Qese
Ke Kujdes Ma Homi
Se Na Shohin Ato Na Njohin
Ky Eshte Fundi Botes
Shpesh M'kap Dhimbja Kokes
Kur I Shoh Do Njerz Qe I Bojn Hije Tokes
E Kena Nji Plan Edhe Sot Nuk Dojna Me Nejt Ma Kot
Edhe Zemra Po M'reh Fort O Zot...

Dhe Nese Shkoj 2 Metra Nen Toke
Ne Boten Tjeter Kena Me Ken Shok
Dhe Nese Shkoj 2 Metra Nen Tok Dhe N'boten Tjeter Kena Me Ken Shok
S'ka P*** Nane Me Na Nda
Se Njoni-Tjetrit I Thojm Vlla

problemi ishin Lekt
Na Nuk Kishim Zgjidhje Tjeter
Akuzat Ishin T'rrona
Se Kena Kry Nji Veper
Penale E Di Qe S'esht Normale
Se Kisha Paramenu Se Pasojat Do Ishin Fatale
Une Po Pres Jashta Ti Marr Pergjigjet
Lajmet PO Njoftojn Se Kemi Probleme Me Ligjet
Kaloi E 5 Dit E Neser Vjen E 6
Ta Kam Dhon Fjalen Ti Neser Del Perjashta

Une Nuk E Kam Problem Se M'kapen T'zit
Ma Can Kryt Per Dit
Tu Pyt Dicka Me Cit Aaa
Lodheni Kot Se Skam Me Tregu
Se Cili Ka Ken Me Mu
A Doni Me M'denu Ce Ku Jam Ktu Phu..
Kryt E Kam nthes Mos Ta Nin Nese Mrena Mes
Une Ty Nuk T'qes Se Dhe Nese Vdes

Dhe Nese Shkoj 2 Metra Nen Toke Ne Boten Tjeter Kena Me Ken Shok
Dhe Nese Shkoj Dy Metra Nen Toke Ne Boten Tjeter Kena Me Ken Shok
S'ka P*** Nane Me Na Nda Se Njoni-Tjetrit I Thojm Vlla
S'ka P*** Nane Me Na Nda Se Njoni-Tjetrit I Thojm


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

avatar
Vizitor
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj .........
ti me ben te flej pa mendime
vec per ty une enderroj.............Alban Skenderaj

Vizitor

avatar
Vizitor
Αφιερωμενο στην KRISTINA.....Μακαρι να γυρνουσε ο χρονος να ζουσα τις στιγμες στην Θεσσαλονικη και στο χωριο!!Με συγχωρεις που το λεω συνεχεια....Μαλλον εγω δεν εφυγα ποτε απο το χωριο....Οπως εχω πει τοσες φορες σε περιμενω ακομα εκει...να περπατησουμε το βραδυ στον καταρρακτη....να με κοιταξεις απο το παραθυρο!!!!!!!!!!!

Kristi


Antar Special
Antar Special
Vivo per lei da quando sai
La prima volta l'ho incontrata
Non mi ricordo come ma
Mi entrata dentro e c'è restata
Vivo per lei perche' mi fa
Vibrare forte l'anima
Vivo per lei e non un e' peso

Vivo per lei anch'io lo sai
E tu non esserne geloso
Lei e' di tutti quelli che
Hanno un bisogno sempre acceso
Come uno stereo in camera
Di chi da solo e adesso sa
Che anche per lui, per questo
Io vivo per lei
E' una musa che ci invita
A sfiorarla con le dita
Attraverso un pianoforte
La morte lontana
Io vivo per lei
Vivo per lei che spesso sa
Essere dolce e sensuale
A volte picchia in testa ma
E' un pugno che non fa mai male
Vivo per lei lo so mi fa
Girare di citta' in citta'
Soffrire un po' ma almeno io vivo
E' un dolore quando parte
Vivo per lei dentro gli hotels
Con piacere estremo cresce
Vivo per lei nel vortice
Attraverso la mia voce
Si espande e amore produce

Vivo per lei nient'altro ho
E quanti altri incontrero'
Che come me hanno scritto in viso:
Io vivo per lei

Io vivo per lei
Sopra un palco o contro a un muro...
Vivo per lei al limite
...Anche in un domani duro
Vivo per lei al margine
Ogni giorno
Una conquista
La protagonista
Sara' sempre lei

Vivo per lei perche' oramai
Io non ho altra via d'uscita
Perche' la musica lo sai
Davvero non l'ho mai tradita
Vivo per lei perche' mi da
Pause e note in liberta'
Ci fosse un'altra vita la vivo
La vivo per lei
Vivo per lei la musica
Io vivo per lei
Vivo per lei e' unica
Io vivo per lei
Io vivo per lei
Io vivo
Per lei

Vizitor

avatar
Vizitor
Ti e di se c fare me mundon mua
je ajo qe vjen njeher ne jete


sa dua... te dua

por ti e di se une
nuk them aq lehte te dua
po je ajo qe vjen njeher ne jete.

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Sa shum gjera Perjetova,
kurr s'mendova.. se dot ndodhte kjo,
Nje shikim qe e fiksova,
mu shendrrua ne opsesion,heej,
mepastaj kur do me ndjekin,
syt e saj, shkelqejn si zjarr,
Nga shkendijezat e para,
Filloi te ndizet, Nje vullkan i madh.. ooo
Ref.
Egjell me pershperit si te vij tek ty,
Ne zemren tende si mundem te hyj, ooo.. Egjell mos me ler te rri ne humner,
Rrugen tek ti shpejt dua ta gjej,x2..

Me pastaj un e degjova,
Je femer qe leht smund ta pushtosh,
Dhe me shum po me sfidonte,
Ndjenja se ti do t'me refuzosh,oo
Ti fillove te Lodroje,
E un i etur per ty kam nevoj,
Tlutem leri lajkat tua,
Dhe kuptoje kjo nuk osht loje...

Ref. Engjel pershperis si te vij tek ti,
Ne zemren tende si mundem te hyj,
Engjell mos me ler te rri ne humner,
Rrugen tek ti shpejt dua ta gjej..... x2

10 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 10 Mar 2012, 19:56

Essi

avatar
Princeshe
Princeshe
Zeri yt i mjer qe dikur me fliste mua sonte tjeter kujt po i thot ne vesh te dua kjo me ka pelqyer cdo her

11 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 11 Mar 2012, 11:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Cfar nuk do te bej vetem ti mu rikthee...
Po vuaj zemer, edhe nje shans te jet si at'her, dhe asje tjeter, sepse cdo cast po mundohem te them, un ndihem vetem, pse nje gabim te vendose per ne...
Kur te dua...
kur te duaaaaa...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

12 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Tue 13 Mar 2012, 16:33

Essi

avatar
Princeshe
Princeshe
pikon loti ne mes nat se ti shkove per te mos u kthyer oooooo per te mos u kthyer

13 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Tue 13 Mar 2012, 20:04

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Esmira shkruajti:pikon loti ne mes nat se ti shkove per te mos u kthyer oooooo per te mos u kthyer

14 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Tue 13 Mar 2012, 22:10

Kristi


Antar Special
Antar Special
edhe tash ne ket dhome e kujtoj
fytyren tende plot gezim
eshte terr dhe kam frike
une per ty shpirti im ku je ti

edhe ne ket nat ti sme le rehat
zemra ime eshte e pafate
edhe ne ket nate me lot te kerkoj
se vetem ty te dashurova
edhe ne ket natt

ti me vjen per qdo nat n'mendjen time
skam fuqi te largoj
edhe pse tash keto jan veq kujtime
pse po vuan zemra ime

edhe ne ket nat ti sme le rehat
zemra ime eshte e pafate
edhe ne ket nate me lot te kerkoj
se vetem ty te dashuroj
edhe ne ket natt

15 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Tue 20 Mar 2012, 20:12

Vizitor

avatar
Vizitor
Έχει ο καιρός γυρίσματα
δυο όψεις έχουν όλα τα νομίσματα
δε θα 'μαι εγώ, θα ειν' η ζωή
που θα ραγίσει την καρδιά σου σα γυαλί
Έτσι ακριβώς όπως μου το 'κανες κι εσύ..............

KA KJO BOTE EDHE KTHESA
DY ANE KAN TE GJITHA QINDARKAT
NUK DO JEM UNE.. DO JETE JETA VETE
QE DO TE LENDOJ ZEMREN TY SI XHAMI
ASHTU TAMAM SIC MA BERE TI

16 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 21 Mar 2012, 17:18

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Kristina shkruajti:Έχει ο καιρός γυρίσματα
δυο όψεις έχουν όλα τα νομίσματα
δε θα 'μαι εγώ, θα ειν' η ζωή
που θα ραγίσει την καρδιά σου σα γυαλί
Έτσι ακριβώς όπως μου το 'κανες κι εσύ..............

KA KJO BOTE EDHE KTHESA
DY ANE KAN TE GJITHA QINDARKAT
NUK DO JEM UNE.. DO JETE JETA VETE
QE DO TE LENDOJ ZEMREN TY SI XHAMI
ASHTU TAMAM SIC MA BERE TI

17 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Wed 21 Mar 2012, 18:37

Vizitor

avatar
Vizitor
Anna ............................. ASE ME NA S AGAPO ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ Σ ΑΓΑΠΩ

18 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 22 Mar 2012, 08:57

Vizitor

avatar
Vizitor
Έτσι, γιατί περίεργα την είδα
έτσι, γιατί βαρέθηκα τα ίδια
έτσι, γιατί γουστάρω να'μαι μόνος
είμαι πιο καλύτερα δε το μετανιώνω
θα 'μαι για τη πάρτη μου και μόνο........


Keshtu se ndryshe e pash
keshtu se u lodha me te njejtat
keshtu se me pelqen te jem e vetme
jam shume me mire edhe nuk behem pishman
do jem vetem per partin tim..........

19 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 22 Mar 2012, 09:00

Vizitor

avatar
Vizitor
Με πειράζει που δε μ'αγαπάς
Κι'άλλον έχεις μέσα στο μυαλό σου
Με πειράζει που δε μου μιλάς
Που δεν έχω το τηλέφωνό σου
Με πειράζει που δε μ'αγαπάς
Που μου δείχνεις ότι δε σε νοιάζει
Με πειράζει που άλλονε φιλάς
Με πειράζει που άλλος σ'αγκαλιάζει.........

Me dhemb qe s me do
edhe tjeter ke ne mendjen tende
me dhemb qe nuk me flet
qe s kam telefonin tend
me dhemb qe s me do
edhe me tregon qe s do t ia dish
me dhemb qe tjeter puth
me dhemb qe tjeter te perqafon..............jane fljalet e kenges qe kam ne firme...

20 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 22 Mar 2012, 09:04

Vizitor

avatar
Vizitor
Απάντηση ψάχνω να βρω μην μ αποφεύγεις στάσου...
Σταματά να δικαιολογείς τον εαυτό σου τώρα!
Κουράστηκα να λαχταρώ τα σ αγαπώ σου όλα!
Πως μπόρεσες και έσβησες όλα τα όνειρα μου!
Πως μπόρεσες και έκανες κομμάτια την καρδιά μου!
Μια χάρη μόνο σου ζητώ μην μ αποφεύγεις στάσου!
Με κρίνεις με κατηγορείς χωρίς εγώ να φταίω..
Το καθετί το αναιρείς το καθετί ωραίο!

21 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Thu 22 Mar 2012, 09:34

Vizitor

avatar
Vizitor
Το Πρόσωπό Μου Στο Καθρέφτη Με Κοιτά
Την Αγωνία Μου Για Σένα Μου Θυμίζει
Μ' Αφησες Μόνο Μου Ακόμα Μια Φορά
Και Η Ζωή Χωρίς Εσένα Δεν Αξίζει ,....
Ολα Σε Αγαπάνε Οπως Σε Αγαπώ Μαρία Μου !!!!
Πόσο Σε Αγαπώ. kis kis kis

22 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Fri 23 Mar 2012, 07:11

Vizitor

avatar
Vizitor
Syt e tu i ndesha kete nate
Tek eci vetem ne merzi
Valle a do me flisje prap
e me veten time ndjej cudi
Koha pa ne mbeti e ngrate
Une e pafat ne dashuri
Sa kujtime kthehen pas,
a me sjell ne mendje ti tani ..............

23 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 24 Mar 2012, 15:10

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
Sa veshtire te vjen me'j thane vec dy germa
Fol mor te raft pika se m'plasi zemra
Thuaj s'te duash mare apo mbrapsht
Thuaj nje nga nje o te dyja bashke

O vec nje PO e pres,,e pres prej teje
Se m'i lujte ment,,ment o prej kreje
A po fol a u tranova
Fol m'a shpejt a u largova
Se me vone nuk e pranoj
Kur te duash s'te degjoj


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

24 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Tue 27 Mar 2012, 12:43

Vizitor

avatar
Vizitor
Να είχα μια, να είχα δυο
να είχα τρεις ζωές εγώ.
Για σένα μια, για σένα δυο
για σένα, τρεις φορές να ζώ

T JUA PERKTHEJ

TE KISHA NJE TE KISHA DY
TE KISHA TRE JETE TE BEJA
PER TY NJE PER TY DY
PER TY TRE HERE DO JETOJA

25 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 21 Apr 2012, 20:49

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia

asht një qiell që na bashkon
e një diell që na burrnon
asht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e
ësht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia

rrugës sime për shqipri
m'ka përcjell një drin i zi
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

26 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sat 21 Apr 2012, 23:28

Vizitor

avatar
Vizitor
Hello!
Is it me you're looking for?
Becuase I wonder where you are
And I wonder what you do
Are you somewhere feeling lonely?
Or is someone loving you?
Tell me how to win your heart
For I haven't got a clue
But let start by saying
I love you!

27 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 00:48

Kristi


Antar Special
Antar Special
Mos me kerko ne genjeshter dhe ne muneges
Mos kerko tek un nje perqafim pa kuptim
Mos me kerko mua
Mos me kerko mua ne gjera qe te kam dhan
Mos kerko tek un gjera qe mund te lendojn
Mos me kerko mua
Shiko per mua ne pasqyren mbrenda syve tuj
Mbi shtigjet e fshehura te natës
Me kerko ne heshtjen e nates
Mos me kerko ne nje moment qe nuk ja vlen
Mos kerko tek un nje mendim qe behet pal
Mos me kerko mua
Mos kerko tek un ndjenjet qe kan mbaruar
Mos me kerko mua ne ato qe te kan tradhtuar
Mos me kerko mua
Shiko per mua ne pasqyren mbrenda syve tuj
Mbi shtigjet e fshehura te natës
Me kerko ne heshtjen e nates
Shiko per mua ne pasqyren mbrenda syve tuj
Mbi shtigjet e fshehura te natës
Me kerko ne heshtjen e nates

Marr nga nje keng greke qe quhet "Psakse me" ne shqip "Kerkom"

28 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 13:23

Vizitor

avatar
Vizitor
ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ
ΝΥΧΤΕΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΗΜΕΡΩΝΑΝΕ
ΕΚΛΑΨΑ ΠΟΛΥ
ΚΙ ΕΦΤΑΙΓΕΣ ΕΣΥ
ΠΟΥ ΟΛΑ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΑΝΕ
ΔΙΑΛΥΘΗΚΑ
ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ
ΑΠ' ΤΟ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΑ
ΜΑ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ

29 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 15:06

Nitta

avatar
Antar Special
Antar Special
Maturrant o maturant edhe kjo nat o na shkon ...

30 Re: Shkruani nje pjese te kenges qe ju pelqen! prej Sun 22 Apr 2012, 15:27

albion


syt e tu syte e tu...

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 3]

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons