Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Misteri i Donnie Decker (Djali i Shiut) prej Fri 17 Feb 2012, 23:19

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ne vitin 1983 Donnie Decker fitoi titullin si Djali i Shiut. Ai ishte per vizite ne shtepine e miqve te tij Jennie dhe Bob Keefer kur hyri ne nje si tip gjendje transi.

Mbas kesaj, filloi te kullonte uje nga tavani dhe nje lloj mjegulle u shfaq ne dhome.
Per shkak se Jennie dhe Bob nuk ia kishin sapak idene se cfare e shkaktonte ujin qe rridhte, ata therriten pronarin e shtepise i cili ngeli pa fjale kur pa se cfare po ndodhte pasi nuk kishte asnje arsye llogjike pse mund te ndodhte nje fenomen i tille.
Pa ditur se cfare duhet te benin apo se cfare e shkaktonte kete problem, miqte e Donnie-t therriten policine. Oficeret e policis, Wolpert dhe Bawan arriten ne vendngjarje dhe edhe ata mbeten pa fjale nga gjendja e krijuar. Me pas i telefonuan shefit te tyre i cili pasi arriti ne shtepi u nervozua dhe u urdheroi atyre te mos flisnin me kurre me asnjeri per cfare kishte ndodhur aty. Mbasi u largua, vete shefi i policise mohoi qe ne ate shtepi ate nate te kishte ndodhur gje.
Nje here tjeter Donnie ishte ne restorant me disa miqte e tij, kur paprtur mbi kokat e tyre nite bjere shi. Pronari i lokalit e perzuri Donnie-n nga lokali duke bertitur qe ai ishte i poseduar nga demonet dhe qe duhet te bente nje ekzorcizem.
Me pas Donnie u kthye ne shtepine e miqve te tij kur njeri prej tyre i zemeruar ishte duke e fajesuar Donnie-n per gjithcka qe kishte ndodhur. Miqte ishin duke e akuzuar Donnie-n kur trupi i tij filloi te ngrihej nga toka dhe me pas u leshua neper kuzhine ku ra pa ndienja. Oficeret e policise u telefonuan serish.
Ata mberriten ne shtepi se bashku me nje oficer tjeter te quajtur John Rundle.
Ishte pikerisht ky i fundit qe ngulte kembe qe te mesonte nese Decker kishte vertet demone dhe te zbulonte se kush ishte ne fakt e verteta qe fshihej pas ketyre gjerave te cuditshme qe ndodhnin per shkak te Donney-t.
Ruddle vuri nje cante mbi koken e Donnie-t dhe vuri gjera ne duart e tij nderkohe qe ata qendronin prapa tij. Ai e beri kete per te pare nese do te kishte nga ana e Donnie-t ndonje reagim ndaj cdo sendi qe ai i vinte ne dore.
Gjithcka procedonte me qetesi, deri ne momentin qe ne duart e Donnie-t u vu nje kryq. Duart e tij u dogjen kur ne to u vu kryqi.
Donnie u ngrit serish ne ajer dhe me pas u leshua me furi neper kuzhine duke rene ne dysheme pa ndienja. Ne qafen e tij kishte shenja thonjsh te ngulura thelle.
Gjithsej gjashte njerez e kishin pare skenen se cfare ndodhi me Donnie-n ne ate dhome dhe qe te gjashte treguan per publikun ndodhine e mistershme dhe te tmerrshme.
Mbas disa kohehs Donnie u arrestua dhe ne qeline e tij binte vazhdimisht shi.
Te denuarit e tjere nuk pranonin qe te vuanin denimin e tyre ne te njejten qeli me Decker.
Nderkohe qe ishte ne burg Decker i tha rojes se turnit qe ai mund te kontrollonte shiun qe binte dhe se kur dhe ku do te binte shi. Ai beri qe te binte shi mbi oficerin e policise nderkohe qe ky i fundit ishte ulur ne tavolinen e tij.
Kjo gje e frikesoi shume oficerin.
Nje pastor i quajtur William Blackburn u therrit qe te ndihmonte Decker-in. Pastori filloi te lexonte shkrimet e tij dhe gjera qe presupozoheshin te ndihmonin qe Decker “te sherohej”.
Menjere filoi te binte shi dhe mjegulla e mbuloi te gjithe vendin. Nje ere bajate e mbushi te gjithe ajrin por pastori vazhdonte te lutej.
Ekipi i Mistereve te Pazbuluara u dergua qe te filmonte dhe te intervistonte njerezit qe kishin qene te perfshire apo kishin qene deshmitare te ketyre ngjarjeve te jashtezakonshme.
Mbasi u kthyen ne hotelin ku qendronin, ekipi u shokua kur pa qe ne dhomat e tyre kishte pellgje te mbushura me uje. Pellgjet ishin ne secilen prej dhomave te tyre, dhe ne asnje dhome tjeter te hotelit.
Asnje nuk e dinte se nga vinte uji neper dhomat e hotelit dhe ne fakt asnje nuk kishte me deshire qe ta mesonte. Akoma eshte nje mister i pazbuluar ceshtja e Donnie Decker.
A ka mundesi qe nje njeri te komandoje qe te bjere shi ne nje vend te vetem? Dhe nese kjo eshte e mundur cfare lloj fenomeni eshte ky? Cfare e shtyn ate qe ta beje kete gje?


Keto pyetje kane ngelur ende sot e kesaj dite pa pergjigje.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons