Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Streep nderohet në Berlinale prej Fri 17 Feb 2012, 15:23

Vizitor

avatar
Vizitor


Festivali Ndërkombëtar i Filmit që po mbahet në Berlin, mbrëmjen e kësaj së marte ja kushtoi karrierës së një aktoreje të jashtëzakonshme të kinemasë botërore, britanikes Meryl Streep.

Sikundër qe paralajmëruar, Streep ishte e pranishme në këtë festival për të marrë trofeun i cili e çmon për karrierën e saj ndër dekada. Një “Ari i Artë” për arritjet e saj në karrierë, ndërsa u shfaq edhe premiera e filmit të saj më të fundit, “The Iron Lady”.

Gjatë karrierës së saj mëse 30-vjeçare, Streep është shfaqur në rreth 40 filma dhe përgjatë këtyre 3 dekadave, ajo është nominuar 17 herë në çmimet OSCAR dhe 2 herë ka mundur të marrë statujën e artë. Ajo është nominuar gjithashtu edhe 18 herë në Golden Globe, prej të cilave 8 herë ka mundur t’i fitojë trofetë.

Drejtori i Festivalit të Berlinit, Dieter Kosslick ishte ai që e akordoi këtë trofe për Streep pasi aktori Jake Gyllenhaal, pjesë e jurisë në Berlinale mbajti një fjalë tepër prekëse jo vetëm si profesionist, por edhe si një mik familjeje i aktores, në nder të saj.

“Me ndershmëri ju them se jam tepër i nderuar që ajo ka lënë gjurmë në jetën time që kur unë isha fëmijë edhe pse ndonjëherë me mirësi e them që edhe më ka trembur. Sot ndjehem si ai 13-vjeçari i dikurshëm përpara teje Meryl”, ka thënë në fjalën e tij aktori i cili e përfundoi fjalimin e tij të shkurtër duke thënë: “Zonja dhe Zotërinj, jam i nderuar që prezantoj këtë çmim që nderon një aktore ikone, jam i nderuar të them se trofeun “Ariu i Artë” për arritje në karrierë e gëzon sonte Meryl Streep”.

Aktorja Streep ka rrëfyer: “Jam e nderuar nga fjalët tuaja dhe nderimi që më bëhet në një festival elitar filmi siç është ky i Berlinit”.

Festivali i Filmit që po mbahet në Berlin e që ndryshe njihet si Berlinale, do të ketë galanë e ndarjes së çmimeve këtë 18 shkurt.

2 Re: Streep nderohet në Berlinale prej Sat 09 Feb 2013, 15:54

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
hera par qe degjoj ket emer


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons