Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor


Kjo është një ngjarje e cila na kujton se edhe ne kemi bërë një veprim të tillë. Një kinez i cili ka ndezur kunjin e shkrepëses në kapakun e një pusete, ka shkaktuar një shpërthim të fuqishëm.

Shpërthimi është filmuar dhe në të tregohet se burri - pranë të cilit ndodheshin dhe dy fëmijë - fluturon disa metra në ajër nga forca e shpërthimit.

Besohet se shpërthimi ka ndodhur për shkak të biogazit të akumuluar poshtë kapakut të pusetës. Gazi biologjik është krijuar nga mbeturinat organike në mungesë të oksigjenit.

Ngjarja ka ndodhur në Kinë me 29 janar në provincën Hunan. NGa shpërthimi, personi që ka ndezur kunjin e shkrepses ka mbetur i plagosur lehtë. /albeu.com/
http://www.albeu.com/interesante/ja-cfare-ndodh-kur-ndez-zjarr-prane-pusetes-(video)/65036/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons