Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Alienët janë në mesin tonë prej Thu 16 Feb 2012, 23:12

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencëtarët bullgarë nga Instituti për Kërkimet në Gjithësi thonë se janë duke punuar në deshifrimin e një grupi kompleks të simboleve – duke shtuar se jashtëtokësorët momentalisht janë duke u përgjigjur në rreth 30 pyetje të cilat ata ua kanë parashtruar atyre.

Këtë hulumtim e ka pohuar edhe Lacezar Filipov, zv/drejtor i Institutit pranë Akademisë së Shkencave të Bullgarisë. Ai ka thënë se ata janë duke i analizuar rreth 150 gjurmë në të korrat që janë gjetur në mbarë botën – për të cilat mendohet se sjellin përgjigje në pyetjet e parashtruara.

“Jashtëtokësorët gjenden kudo rreth nesh dhe na vëzhgojnë gjatë gjithë kohës. Nuk kanë disponim armiqësor, por dëshirojnë të na ndihmojnë. Megjithatë, ne ende nuk kemi përparuar mjaftueshëm për të vënë kontakte me ta”, ka thënë Filipov për mediat bullgare.

Ai ka thënë se edhe Selia e Shenjtë është pajtuar me konstatimet se alienët ekzistojnë – ndërsa thotë se njerëzit kurrë nuk do të vënë kontakt me jashtëtokësoret nëpërmjet radio-valëve, por me fuqinë e trurit.

“Sigurisht se njerëzit do të vendosin kontakte me jashtëtokësorët pas 15 vjetësh. Ata në fakt, janë shumë kritik ndaj veprimeve të pamoralshme të njerëzve, dhe këtu bëhet fjalë për qasjen e njerëzve ndaj proceseve natyrore”, ka thënë ai.

Raporti për “punën shkencore” të Institutit bullgar – i cili merret me kontakte me alienë – është gjetur në thumb të kritikave të opinionit bullgar, i cili kërkon reforma dhe ndryshime brenda këtij instituti.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons