Forumi Kuq E Zi
Studimi i ri: Darwini kishte të drejtë ! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Studimi i ri: Darwini kishte të drejtë ! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Studimi i ri: Darwini kishte të drejtë ! Empty Studimi i ri: Darwini kishte të drejtë ! prej Thu 16 Feb 2012, 19:58

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Studimi i ri: Darwini kishte të drejtë ! 420470_377707792240648_1778451032_n
Charles Darwin, hartuesi i teorisë së evolucionit, e cila edhe sot vazhdon të përçajë studiuesit, kishte të drejtë rreth faktit që jeta në Tokë nuk ka nisur në ujë, por në tokë.

Të paktën kështu argumentohet nga një studim i publikuar në “National Academy of Science”, pasi disa kërkues realizuan disa prova mbi përbërësit kimikë të disa prej shkëmbinjve më të vjetër të planetit.

Profesori Armen Mulkidjanian dhe kolegët e tij, pas analizave disa mujore, arritën në përfundimin se oqeani dhe mjediset e tjera ujore nuk kanë balancën e duhur të përbërësve që favorizojnë krijimin e jetës.

Për herë të parë, një pretendim i tillë është ngritur nga “babai i evolucionit”, Darwin, në shekullin XIX.

Megjithatë, teoria e tij, e shumëkritikuar nga kisha dhe teoria e Mulkidjanian, kanë gjetur kundërshtarë të fortë në sferat e larta shkencore.

Disa studiues të tjerë vunë në dukje se në kohën kur referohet studimi, 3,8 miliardë vjet më parë, Toka ishte e bombarduar nga meteorë, prandaj do të kishte qenë e pamundur që gjallesat të mbijetonin në sipërfaqe dhe jo në thellësi të ujit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ka pas po kujt i thu nevve


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons