Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Psikologët Elika Bergelson dhe Daniel Swingley revistën e Akademisë Kombëtare të Shkencave deklaruar në bazë të një studimi të bërë se kini kujdes kur të flisni me bebet tuaja.

Fëmijët kuptojnë shumë më herët se të shprehin fjalën e tyre të parë.

Që në moshën 6 muaj mund të kuptojnë elementët dhe tingujt e gjuhës amtare, por jo të lidhë tingujt me kuptimet.

Ky studim paraqet një mesazh të madh për prindërit: Ju mund të bisedoni me fëmijët tuaj dhe ata do të kuptojnë një grimë e asaj që ju jeni duke thënë.

Por kujdes kur flisni. Duhet të jeni të qartë në atë që thoni dhe të flisni korrekt fjalët.

Bebet mund të mësojnë fjalët themelore nga mosha gjashtë muaj për shkak të ekspozimit të tyre ndaj asaj që prindërit e tyre dhe vëllezërit e motrat mund të flasin.
Ndaj mundohuni dhe përpiquni që të shpenzoni pak kohë me bebet në lidhje me zhvillimin e gjuhës së tyre që bebet të zhvillojnë aftësitë e tyre gjuhësore në të ardhmen. Mjafton të flisni normalisht me ta.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons