Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Rrahjet e zemrës do të jenë shenjat e identifikimit në të ardhmen për secilin nga ne, ashtu si deri më tani, kanë qenë shenjat e gishtërinjve.

Ky është varianti i ri dhe unik, i paraqitur në bazë të një studimi të zhvilluar nga hulumtuesit në Universitetin e Hsing Chung të Tajvanit, sipas të cilit, trupi ynë bëhet gjithnjë e më shumë një fjalëkalim.

Kështu, sipas këtij studimi, rrahja e zemrës, ashtu si edhe shenjat e gishtave, do të tregojnë një model për çdo individ, dhe do të jetë unike sepse kurrë nuk do të mundet ta përsëritë veten e saj.

“Përmes matjeve të punës së zemrës me leximin e elektro-kardiogramës së tyre, mund të përcaktohet edhe një model individual për një sistem kriptografik”, shpjegon Chun-Liang, studiues i njohur tajvanez.

Siç është raportuar edhe nga “New Scientist”, thjesht vendosni majat e gishtave në pajisjen tuaj të EKG-së dhe kështu mund ta lexoni ritmin tuaj të zemrës, i cili është unik dhe dallon nga njëri person tek tjetri.

Ndërsa bëhet me dije se edhe gjiganti Apple, është duke punuar në një sistem të ngjashëm me një patentë të veçantë që në vitin 2010.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons