Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zilja e telefonit ju heq përqendrimin ! prej Thu 16 Feb 2012, 18:46

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se zilet e telefonit me këngët e preferuara dëmtojnë trurin duke ndikuar në përqendrim.

Shkencëtarët e Universitetit të Uashingtonit (SHBA) zbuluan se rezultatet e testeve të studentëve që ishin ekspozuar ndaj zileve të telefonit ishin 25% më të dobëta se sa të atyre që nuk kishin dëgjuar zilet e telefonit. Madje rezultatet më të këqia ishin të atyre që për zile telefoni kishin këngët e tyre të preferuara.

“Shumë nga ne besojnë se zilet e telefonit janë bezdisëse, por studimi ynë tregon se kanë edhe efekte të tjera. Jo vetëm që të shpërqendrojnë, por tinguj të tillë ndikojnë edhe në aftësinë e të mësuarit”, shprehet Jill Shelton, udhëheqësi i kërkimit.

“Zilet e telefonit heqin përqendrimin dhe ndikojnë në aftësinë e studentëve në vendimmarrje”, shton Shelton.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons