Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në Turqi, pacienti i parë që ka bërë transplant të fytyrës, pa sot për herë të parë rezultatin e operacionit dhe u duk i kënaqur me të.

Para tre javësh, 19 vjeçari Ugur Acar u bë turku i parë që bën transplantin e fytyrës. Personeli mjekësor u mblodh rreth shtratit të tij në spitalin e universitetit mjekësor në Akdeniz në Antalia për të parë reagimin e pacientit kur ai pa veten për herë të parë në pasqyrë me fytyrën e re.

Një prej kirurgëve, Omer Ozkan, tha se operacioni ishte i suksesshëm, pjesërisht edhe për sskak të gjendjes së mirë psikologjike të pacientit. Sipas mjekëve do të duhen 6 muaj para se pacienti të arrijë të kontrollojë muskujt e fytyrës.

Ugur Acar ishte dëmtuar nga një zjarr që kur ishte bebe.

Deri tani në mbarë botën janë kryer mbi 10 operacione transplanti të fytyrës. i pari u bë në Francë në vitin 2005. Në Shtetet e Bashkuara transplatimi i parë i fytyrës u bë në vitin 2008.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons