Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Miqtë e pazakontë prej Tue 14 Feb 2012, 23:03

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Macet dhe zogjtë vlerësohen në mesin e armiqve më të mëdhenj natyror. Mirëpo kjo është duke u sfiduar nga një mace dhe një zog që kanë bërë një miqësi të pazakontë.
Kjo foto tregon lidhjen e veçantë midis maces së vogël dhe zogut, të cilët të lumtur hanë, flenë dhe të luajë bashkë.
Dyshja ka formuar lidhjen e tyre pas pesë vjetësh që Maria Fedorov e solli macen e humbur e të uritur në shtëpinë e prindërve të saj në Moskë.
Me gjithë hezitimin, prindërit e saj e lejuan atë të mbajë edhe një shpend dhe për habinë e tyre ata panë se zogu dhe macja menjëherë u bënë miqtë më të mirë.
Babai i Marias, Alexander tha se kur ajo e gjeti macen dhe u lejua ta mbajë ishte shumë e lumtur. Një ditë tjetër ajo gjatë kryerjes së blerjeve në treg e shpëtoi një zog nga macja dhe e solli në shtëpi.
“Ne i thamë se macja dhe zogu në shtëpi nuk mund të jetë një çift ideal, por ajo ishte e sigurtë se gjithçka do të jetë ok”, ka thënë ai.
Alexander ka thënë se pavarësisht frikës së tyre, të dy kafshët filluan të luajnë me njëri-tjetrin dhe rrinë bashkë kudo si binjakë.
Hulumtimi i kryer një vit më parë në Britani vlerëson këta si dy armiq më të ashpër. Sipas të dhënave nga 275 millionë kafshët e mbytura çdo vit në Britani, 55 millionë janë zogj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons