Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Al Pacino nderohet në Shtëpinë e Bardhë prej Tue 14 Feb 2012, 14:56

Vizitor

avatar
Vizitor

Aktori amerikan Al Pacino është nderuar me Medaljen Kombëtare të Artit në një ceremoni në Shtëpinë e Bardhë, ku u vlerësuan gjithashtu 16 persona e organizata.

Ka qenë vetë presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama që ka përshëndetur 71-vjeçarin dhe i ka dhënë atij medaljen.

Mes personave të nderuar ditën e hënë ishin edhe këngëtarja e muzikës “country”, Mel Tillis dhe Rita Dove, një poete e vjetër amerikane.

Presidenti Obama u shpreh se të gjithë këta persona kanë lënë një gjurmë të paharrueshme në kulturën amerikane. “Na thonë se si njerëz ne jemi të ndarë, por papritur duket se arti ka fuqinë që të na bashkojë”, deklaroi Obama.

Pacino konfirmoi figurën e tij në botën e kinematografisë duke interpretuar që në moshë të re personazhin e mirënjohur të Michael Corleone në trilogjinë “Kumbari”, për të vazhduar më pas me Tony Montana në “Njeriu me Shenjë”, film që e ktheu aktorin në një mit të vërtetë të ekranit.

Një tjetër performancë e shumëvlerësuar e tij ka qenë ajo në filmin “Aromë Gruaje”, për të cilën Pacino fitoi një Academy Aëard në vitin 1992.

Së shpejti ai do të interpretojë producentin muzikor Phil Spector në një film të HBO-së, që bën fjalë për gjyqin dhe dënimin e personazhit për vrasjen e aktores Lana Clarkson.

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa e adhurojn al pacinen sidomos emrin Tonny Montana


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons