Forumi Kuq E Zi
Superliga, Dinamo dhe Apolonia ndahen në barazim  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Superliga, Dinamo dhe Apolonia ndahen në barazim  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Superliga, Dinamo dhe Apolonia ndahen në barazim  Dinamoapolonia
Dinamo dhe Apolonia, dy skuadrat që mbyllin renditjen e Superligës, u ndanë në një barazim spektakolar 3-3 në “Qemal Stafa”, në ndeshjen e fundit të javës së 14-të, zhvilluar të hënën.

Rezultati nuk lë të kënaqur asnjë prej skuadrave, që vazhdojnë të mbeten në situatë tepër të vështirë në renditje. Dinamo kaloi në avantazh e para, në të 13’, nëpërmjet një goli të shënuar nga Arifaj, por pesë minuta më pas, Gërxho barazpeshoi rezultatin për fierakët.

Me shumë futbollistë të rinj në formacion, Dinamo nuk “vonon” të fusë ujë pas, dhe kapiteni Gërxho realizoi një gol të dytë të shkëlqyer, me një goditje në një pozicion tepër të prirët.

Vetëm dy minuta më pas, Kuli barazoi për penallti për vendasit e drejtuar nga Mërgjyshi. Në pjesën e dytë, Rama shënoi në të 52’ për avantazhin e përkohshëm të Apolonisë, por Arifaj barazoi përsëri dhjetë minuta më pas, me një goditje të fortë nga hyrja e zonës së rreptësisë.

Deri në fund, të dy skuadrat krijuan raste të pastra, por asnjëra nuk mundi të realizonte golin vendimtar.

Rezultatet e javës së 14-të
Shkumbini-Bylis 1-1
Kamza-Flamurtari 0-1
Teuta-Tirana 1-2
Tomori-Skëndërbeu 2-4
Pogradeci-Kastrioti 1-1
Laçi-Vllaznia 1-0
Dinamo-Apolonia 3-3

Renditja
1. Teuta 32
2. Tirana 30
3. Skëndërbeu 29
4. Flamurtari 25
5. Kastrioti 24
6. Bylis 19
7. Shkumbini 19
8. Vllaznia 17
9. Laçi 14
10. Kamza 14
11. Pogradeci 14
12. Tomori 11
13. Apolonia 9
14. Dinamo 2

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons