Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 “Nata e Helverit” në Teatrin Kombëtar prej Sun 12 Feb 2012, 08:38

Vizitor

avatar
Vizitor


Në Teatrin Kombëtar, muaji shkurt është cilësuar si muaji i teatrit mbarëkombëtar. Me këtë rast, trupa të ndryshme teatrore nga Shqipëria por edhe Kosova e Maqedonia, do të performojnë shfaqje të ndryshme.

Në kuadër të këtij aktiviteti, të quajtur “Një Komb, Një Kulturë”, Teatri Kombëtar i Prishtinës do të vërë në skenë në datat 11 dhe 12 shkurt një prej veprave më të njohura të shkrimtarit Ingmar Villqist, “ Nata e Helverit”.

Skenografia është realizuar nga Iliriana Loxha Basha, e cila e ambjentoi barin me ngjyrat e flamurit nazist për të përcjellë më fuqishëm te publiku subjektin e dramës, ndërsa regjisor i shfaqjes do të jetë Altin Basha.

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesante sidomos ajo shenja e hilterit(per njonen nforum)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons