Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Përse dashuria nuk jeton "Përjetësisht"?! prej Sat 11 Feb 2012, 08:22

Vizitor

avatar
Vizitor
Perse nuk jeton perjetesisht?!Keto fjale me jane ngulitur ne mendje...
Nje pyetje naive ne dukje,por qe po te studiohet thelle nuk do te mjaftonin gjithe njerezit e kesaj bote per ta gjetur fillin e saj ne tru!

Personalisht ndonjehere mendoj se dashuria jeton perjetesisht,por per te mbijetuar e ka nje çmim.Per ne femrat eshte thjesht te ndjekim zemren qe na therret kurse per meshkujt mjafton te nenshtrojne instiktin e tyre...
Nuk e di,por me duket se qe te gjithe e kemi paguar ose do ta paguajme çmimin e perjetesise.E paguan ti vete,dikush tjeter....me vuajtjet qe heq!
Tani duhet te harrojme dhe te kujtojme.Te harrojme vuajtjet dhe te kujtojme ditet e bukura qe kemi kaluar.
Te mendojme per ditet qe do te vijne duke zgjatur duart tona drejt perjetesise.Gjithçka eshte ne doren tone,ne zemrat tona.
Duhet ti kthehemi botes,shoqerise,dashurise.Duhet te jetojme me siguri te plote dhe me optimizem.

Dhe ndonjehere mendoj se dashuria nuk jeton perjetesisht por eshte vetem nje iluzion ne mendjen dhe ne endrrat tona!
Per shume njerez dashuria nuk eshte e perjetshme,dhe per ca te tjere eshte e tille!

Perse nuk jeton dashuria perjetesisht?
Cilen mund te quani "dashuri te perjetshme"?

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
nen-fmij


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Puna eshte se dashuria ne fillim nga dikush, ndonje perdor shkrepse, ndonje perdor çakmak, ndonje tjeter perdor akoma menyren e vjeter me gure me xixa, por njehere qe kjo dashuri ndizet ashtu si zjarri do ushqyer. Ushqimi eshte dashuria reciproke.
E besoj qe dashuria nuk jeton perjet, po nomrale se njeriu ka kufi, sado mundohet ta mbaje zjarrin ndezur per dike, po nuk gjeti mbeshtetje zjarri do fiket dhe ai/ajo do perpiqet te ndeze nje zjarr te ri aty ku shpreson se do gjeje material te djegshem me bollek.
Nese ka dashuri dhe vullnet te mire nga te dyja palet nuk shoh pse dashuria te jete te pakten jo e perjetshme po te jetoje aq sa jetojme ne.

Qenkemi ne rregull ne keshtu, i bie qe patjeter duhet ti nderrojme nga 20 dashuri gjate jetes se dashuria nuk eshte e perjetshme. Ta zeme se zgjat max 3 vjet aq partnere i bie te nderrojme.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons