Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Të ndryshëm...pas dashurisë. prej Sat 11 Feb 2012, 08:04

Vizitor

avatar
Vizitor
Femrat më romantike dhe sentimentale për nga natyra në fakt do të dëshironin të zgjasnin momentet intime me puthje dhe përkëdhelje, ndërsa meshkujt, pasi arrijnë kënaqësinë nuk kanë për momentin asnjë interes tjetër.
Meshkujt dhe femrat janë shumë të ndryshëm, psikologë, poetë dhe shkrimtarë gjithmonë janë përpjekur për të kapur thelbin e këtij diversiteti, që në të vërtet është shumë më e thellë nga ajo çfarë mendohet. Edhe në pasion dhe në raportet fizike, meshkujt dhe femrat, janë plotësisht të ndryshëm. Një çift pasi kanë bërë dashuri në fakt, si thotë studioja në Pennsylvania, meshkujt nuk do të dëshironin gjë tjetër përveçse një pije, ndërsa femrat do të dëshironin vetëm të bënin fjalë. E vërtet? Kjo është një stereotip apo ka një të vërtetë në të?
Femrat më romantike dhe sentimentale për nga natyra në fakt do të dëshironin të zgjasnin momentet intime me puthje dhe përkëdhelje, ndërsa meshkujt, pasi arrijnë kënaqësinë nuk kanë për momentin asnjë interes tjetër.
Përkundrazi, në këto momente shumë meshkujt duke përfituar nga gjendja në të cilën ndodhet femra, do të ketë një justifikim për të përfituar dhe duke parë disponueshmërinë e tyre u kërkojnë kënaqësi të llojit” zemër më sjellë dot një pije, çfarë do zgjidhe vet ose paketa e cigareve është diku nga salloni përton t’i mi sjellësh shpirti?”.
Alkool, cigare, ndoshta dhe një çokollatë, këto janë tri gjërat që kërkojnë meshkujt pasi kanë bërë dashuri. Ndërsa femrat kanë momentet e tyre më të bukura kur i dashuri apo partneri i puth e i përkëdhel, pasi ndoshta dhe aty e njohin nëse do të jetë një bashkëshort i mirë, një baba i devotshëm. Ndërsa meshkujt nuk i shohin këto gjëra ata përpiqen të arrijnë maksimumin e kënaqësisë së tyre dhe u japin shumë pak rëndësi se çfarë ndodh pas një raporti fizik me të dashurën apo partneren.
Por kjo situatë nuk ndryshon qoftë me sondazhe apo edhe përpjekje të shpeshta nga ana e meshkujve dhe femrave, pasi disa gjëra lindin kështu nuk mund të ndryshojnë as me kalimin e gjeneratave...

2 Re: Të ndryshëm...pas dashurisë. prej Mon 21 Jan 2013, 05:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Meshkujt dhe femrat janë shumë të ndryshëm, psikologë, poetë dhe shkrimtarë gjithmonë janë përpjekur për të kapur thelbin e këtij diversiteti, që në të vërtet është shumë më e thellë nga ajo çfarë mendohet.

Edhe në pasion dhe në raportet fizike, meshkujt dhe femrat, janë plotësisht të ndryshëm. Një çift pasi kanë bërë dashuri në fakt, si thotë studioja në Pennsylvania, meshkujt nuk do të dëshironin gjë tjetër përveçse një pije, ndërsa femrat do të dëshironin vetëm të bënin fjalë. E vërtet? Kjo është një stereotip apo ka një të vërtetë në të?

Femrat më romantike dhe sentimentale për nga natyra në fakt do të dëshironin të zgjasnin momentet intime me puthje dhe përkëdhelje, ndërsa meshkujt, pasi arrijnë kënaqësinë nuk kanë për momentin asnjë interes tjetër.

Përkundrazi, në këto momente shumë meshkujt duke përfituar nga gjendja në të cilën ndodhet femra, do të ketë një justifikim për të përfituar dhe duke parë disponueshmërinë e tyre u kërkojnë kënaqësi të llojit” zemër më sjellë dot një pije, çfarë do zgjidhe vet ose paketa e cigareve është diku nga salloni përton t’i mi sjellësh shpirti?”.Alkool, cigare, ndoshta dhe një çokollatë, këto janë tri gjërat që kërkojnë meshkujt pasi kanë bërë dashuri. Ndërsa femrat kanë momentet e tyre më të bukura kur i dashuri apo partneri i puth e i përkëdhel, pasi ndoshta dhe aty e njohin nëse do të jetë një bashkëshort i mirë, një baba i devotshëm. Ndërsa meshkujt nuk i shohin këto gjëra ata përpiqen të arrijnë maksimumin e kënaqësisë së tyre dhe u japin shumë pak rëndësi se çfarë ndodh pas një raporti fizik me të dashurën apo partneren.

Por kjo situatë nuk ndryshon qoftë me sondazhe apo edhe përpjekje të shpeshta nga ana e meshkujve dhe femrave, pasi disa gjëra lindin kështu nuk mund të ndryshojnë as me kalimin e gjeneratave...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons