Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor

Studentët që e adhurojnë këngëtaren Beyonce së shpejti do të kenë mundësi të studiojnë lidhur me yllin pasi Rutgers University në SHBA e ka futur atë në planprogramin e arsimit.

Burri i saj, reperi Jay-Z, tashmë është nderuar nga Universiteti i Georgetown me një kurs sociologjie me emrin e tij, por tash është radha e Beyonces që të ligjërohet për të nëpër amfiteatro universitetesh.

Departamenti i Studimeve Gjinore të Universitetit të Rutgersit së shpejti do të fillojë kursin për rëndësinë shoqërore dhe kulturore të imazhit muzikor të yllit të Destiny Child.

Kursi “Politizimi i Beyonces” do t’i lejojë adhuruesit e pop kulturës të eksplorojnë alter egon e këngëtares Sacha Fierce dhe të debatojnë kufirin e kontrollit që ajo ka mbi imazhin e saj.

Studentët po ashtu do të debatojnë nëse personifimi si një femër provokative e veshur me të kuqe është një shembull i forcimit të pozitës së gruas në shoqëri ose kjo thjeshtë i përket stereotipeve gjinore të kulturës perëndimore.

Profesor i këtij kursi është kandidati i doktoraturës së Universitetit Rugers Kevin Allred, i cili sqaron rëndësinë e kursit në faqen e internetit të universitetit.

“Është e vërtetë që ajo lëvizi çdo kufi. Derisa artistët tjerë thjeshtë publikojnë muzikë të re, ajo krijoi edhe një narracion të përkryer përreth jetës së saj, karrierës dhe personalitetit”.

Studentët po ashtu do të diskutojnë për këngëtarët tjera ikonë si Lady Gaga, Billie Holiday dhe Nina Simone. Nuk dihet se çfarë mendon këngëtarja e lindur në Texas, e cila u bë nënë për herë të parë në fillim të këtij muaji, për lëndën e re në kurrikulën e universitetit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons