Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Motrat “ujkonja” prej Thu 09 Feb 2012, 11:07

Vizitor

avatar
Vizitor


Motrat “ujkonja”


Tri motrat janë bërë të famshme në mbarë botën falë një çrregullimi të rrallë gjenetik i njohur si ‘Sindroma Ujk’.

Kjo sindromë është shumë e rrallë, por është e pabesueshme se si tri motrat dhe nëna e tyre janë diagnostikuar me këtë mutacion të rrallë gjenetik, i cili prek vetëm një në një miliard njerëz.
Motrat Sangli – Savita (23 vjeçare), Monish (19), Savitri (15) – dhe nëna e tyre Anita Sambhaji Raut, të gjitha vuajnë nga hypertricosis universalis, një sëmundje e cila ndikon në rritjen e qimeve në tërë trupin përfshirë edhe fytyrën.

Vajzat vazhdojnë të vuajnë nga volumi i madh i qimeve në fytyrë të cilat vazhdojnë të rriten në mënyrë të pakontrolluar dhe vështirë se hiqen.

Pasi kanë luftuar me këtë gjendje gjatë tërë jetës, vajzat tash kanë filluar të kthejnë gjendjen nën kontroll me ndihmën e një kremi special për heqjen e qimeve.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons