Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nëse nuk e keni ditur, mësojeni: prej Thu 09 Feb 2012, 11:05

Vizitor

avatar
Vizitor
- Në Brazil gjatë shek. XX-të është vrarë gjarpri më i madh në botë, Anakonda, gjatësia e të cilit arrinte në 35 metra. Për ta vrarë këtë gjigant u desh që të goditej me 500 plumba.

- Rusia është shteti më i madh për nga sipërfaqja me 17.075.000 km².

- Në trupin e njeriut ka rreth 656 muskuj. Disa prej tyre janë 38 cm, e disa mezi arrijnë një milimetër.- Gjatë ndërtimit të kanalit të Panamasë kanë humbur jetën më tepër se 25 mijë njerëz.

- Në qoftë se bërtisni gjithmonë për 8 vjet, 7 muaj dhe 6 ditë, do të krijoni aq energji sa mund të ngrohni një filxhan kafe.

- Përveç njeriut vetëm derri mund te digjet nga dielli.

- Foshnjat ëndërrojnë përpara se të lindin.

- Lopët prodhojnë më shumë qumësht kur dëgjojnë muzikë.

- Gjuha e balenës blu është më e rëndë se sa një elefant mesatar.

- Një njeri i rritur merr frymë afërsisht 25.000 herë në ditë.

- Gjysma e popullsisë së botës është nën moshën 25 vjeç.

- Minjtë mund të durojnë pa ujë me tepër se devetë.

- Vetëm në Texas krimineli nëse e paraqet viktimën brenda 24 orëve me shkrim apo me gojë dhe i tregon shkaqet e krimit mund të shpallet i pafajshëm dhe të lihet i lirë.

- Numri 2 dhe 3 në gjuhën shqipe kanë aq shkronja sa edhe e kanë vlerën.

- A e dini sa veze mund të lëshojë një bletë mbretëreshe Brenda një dite? - 1200.

- Gruaja 29 vjeçare Emily Mabou nga fshati Aburi është martuar me qenin e saj 18-muajsh në një ceremoni në të cilën kanë marrë pjesë dy priftërinj.

- Dallga me e madhe e regjistruar deri më sot ka qenë në vitin 1971 ne Ishullin Ishigaki, Japoni, me lartësi 85 m.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons