Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kouichi Cruz është një gjeni. Pasi ka mbaruar gjimnazin me nota të shkëlqyera, po ndjek në të njëjtën kohë tre universitete të ndryshme. 13 vjeçari argjentinas i cili jeton në provincën Cordova, ka arritur ta mbarojë me sukses vitin e parë të universitetit. I regjistruar në të njëjtën kohë në degët informatik, shkenca ekonomi dhe inxhinieri informatike, ai ka marrë 15 provime nga 17 që kishte gjithsej.

“Ishte pak e ndërlikuar të kombinoja oraret por mendoj se nuk dola keq”, shprehet djaloshi. “Jemi shume krenar për te” vazhdon mamaja e tij.

Kouichi (emër me origjinë japoneze) ka treguar që në moshe të hershme aftësi jashtë të zakonshmes. Në moshën dy vjeçare ai ishte i aftë të përdorte një mouse kompjuteri, në moshën tre vjeçare lexonte rrjedhshëm dhe në moshën katër vjeçare kishte një koeficient intelekti prej 145.

Përveç të tjerash adoleshenti flet gjashtë gjuhë (spanjisht, anglisht, frëngjisht, italisht, gjermanisht dhe japonisht) dhe ka mbaruar gjimnazin në moshën 12 vjeçare me mesatare 9.5.

Që tani, Kouichi ka marrë propozime për pune nga disa kompani, por për momentin ai do t’iu përkushtohet studimeve. I pyetur për metodën e studimit, djali thotë se është shumë i vëmendshëm në klasë në mënyrë që të mos ketë shumë punë për të bërë kur të shkojë në shtëpi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons