Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Skocezja Sam Firth paguhet 193 euro në orë vetëm për të qëndruar afër liqenit, ndërsa përpjekja e saj e vetme është që çdo ditë të bëjë të njëjtën pozë dhe të qëndrojë ashtu për dhjetë minuta për nevojat e xhirimit, e më pas të bëjë pauzë.

Honorari i përgjithshëm i Firthit do të jetë 12.000 euro, të cilat i jep instituti britanik i filmit dhe organizata ‘Skocia kreative’.

Xhirimi do të përfundojë më 21 korrik, kur do të jenë gati gjithsej 61 orë material të Firth duke qëndruar para liqenit. Firth është shprehur se xhirimi për të është shumë emocional dhe është një udhëtim i vërtetë i jetës.

Materiali i xhiruar prej 61 orëve do të reduktohet në një dokumentar prej 20 minutash dhe do të shfaqet nëpër festivalet e mbarë botës.

“Në film do të keni rastin të shihni ndryshimin e dritës përreth meje, por unë do të mbetem e njëjta. Prej se kemi filluar xhirimin ka qenë shumë e vështirë. Jam detyruar të qëndroj në erë të fortë e në kohë me shi dhe kam luftuar me veten për të mos lëvizur. Ky është një udhëtim emocional për mua dhe i tillë do të jetë për të gjithë ata që do ta shohin dokumentarin”, ka thënë Firth, ndërsa transmeton Telegraph. /Telegrafi/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons