Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Craig Lewis jeton ende edhe pse zemra e tij eshte hequr gjate nje operacioni.
Kjo histori është befasuese. Craig Lewis, 55 vjeç nuk kishte me shprese te jetonte sipas disa mjekeve. Ai kishte një defekt serioz te zemrës dhe asgjë nuk mund ta shëronte.

Ne ketë kohe dy specialistet, Billy Cohn dhe Bud Fraizer te Texas Heart Institute, i propozuan t’ia ndërronin këtë organ jetësor me një proteze. Kjo e fundit do te kryente te njëjtin misionin: do te bënte te mundur qe gjaku te shpërndahej ne organizëm pa asnjë pulsim kardiak. Por qe te kryhej e gjithë kjo duhej me patjetër qe pacientit t’i hiqej zemra nga kraharori dhe ne vend te saj te vendosej një proteze e sofistikuar.

“Nuk ka me asnjë rrahje”

Kjo është prova e pare e kryer tek një qenie njerëzore ka dale me sukses. Dy specialistet deri me tani kishin bere eksperimente tek viçat te cilëve u ishte hequr zemra. Craig Lewis nuk kishte zgjedhje tjetër. Menjëherë sapo mbërriti ne spital, mjeket qe e priten i dhanë një kohëzgjatje jete vetëm për 12 orët ne vijim…

Mirëpo pasi u mor ne dorëzim nga specialistet e tjerë, pas operacionit te kryer, ky burrë duket te jete një njeri si gjithë te tjerët… përveçse për gruan e tij. Sipas Daily Mail-it ajo thotë teksa ve kokën ne kraharorin e tij: “Mbajta vesh dhe kishte vetëm një gumëzhitje, është e pabesueshme. Nuk ka me asnjë rrahje.” Ndiqni me poshtë videon. (marre nga GENTSIDE)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons