Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Lulet E Kanë Ftohur Tokën prej Wed 08 Feb 2012, 21:17

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Londër, 6 Shkurt 2012, NOA – Shfaqja e luleve të para në planetin tonë të Tokës, rreth 470 milionë vite më parë, mund të ketë shkaktuar një seri të gjatë të epokave akullnajore.

Lulet, siç raportohet për agjencinë e lajmeve NOA.al, kanë ndryshuar rrënjësisht cilin e karbonit, duke shkaktuar një ftohje të fortë të planetit.

Diçka e tillë demonstrohet në një studim të koordinuar në universitetet britanike të Exeter dhe Oxford, i cili më pas është publikuar në revistën “Nature Geoscience”.

Bimësia e asaj kohe ka rritur prezencën e përbërësve si fosfori në oqeane, duke çuar drejtpërdrejtë në rritjen e depozitimeve të karbonit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons