Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kjo nuk vlen për shtatzanitë e ndihmuara nga procedurat mjekësore, por vetëm për ato që vijnë në mënyrë natyrale.

Revista shkencore “Proceedings of the Royal Society” ka publikuar rezultatet e studimit të ri, të cilat tregojnë se, gratë që kanë lindur binjakë, jetojnë më gjatë.

Shkencëtarët e Universitetit të Utah në SHBA, theksojnë se kanë përdorur të dhënat nga 58.786 femra, të cilat kanë jetuar në një periudhë që shtrihet deri në shekullin XIX, si dhe kanë shtuar se të dhënat e studimit të tyre nuk mund të përdoren te shtatzanitë arificiale.

Sipas fjalëve të tyre, shtatzënësitë me binjakë më shpesh hasen të gratë më të fuqishme fizikisht, gjë që tregon për mundësinë se bëhet fjalë për një përshtatshmëri evolutive, e cila nënave më të shëndetshme ua rritë gjasat që të përcjellin gjenet e tyre.

Të dhënat aktuale tregojnë se shtatzënësitë binjake të cilat nuk janë rezultat i shtatzënësive të asistuara nga mjekët, përbëjnë 0,6% të lindjeve në Azi, 1-2% të lindjeve në Evropë dhe SHBA dhe 4% të lindjeve në Afrikë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons