Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kjo shtëpi vlen mbi 1 milion euro prej Tue 07 Feb 2012, 23:02

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në një kohë kur në të gjithë botën po flitet për cenimin e privatësisë kjo shtëpi do të ishte perfekt. Por është vetëm një problem i vogël pasi ajo kushton më shumë se 1 milion euro dhe ndodhet buzë detit.

Për të hyrë në këtë shtëpi më parë duhet kaluar nëpërmjet një ure private.

Kjo urë është bërë edhe shkaku që çifti Lord dhe Ladi Long pas një dekade të vendosin për ta shitur shtëpinë. Ata thonë se gjithnjë e më shumë me kalimin e moshës po hasin vështirësi në përshkimin e urës.

Shtëpia është e ndërtuar në majë të ishullit Touan në vitin 1910, që ndodhet pak metra larg bregut. Ajo ka edhe një magji tjetër pasi batica dhe zbatica në që herë shtëpia të jetë në ishull dhe herë në bregdet.

Lord Long, 83 vjeç e ka blerë shtëpinë në vitin 2001 si shtëpi pushimesh për 600 mijë euro.

Ura është ndërtuar në vitin 1901 dhe është e vetmja urë e privatizuar në Britani.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons